Znáte výhody mobilních hal?

Mobilní haly jsou čím dál oblíbenějším řešením zastřešení sportovních středisek, skladů, zemědělských budov, hangárů, jízdáren a dalších objektů. Využít se totiž dají prakticky na cokoliv, provedení je možné přizpůsobit konkrétním požadavkům.

Základem každé montované haly je konstrukce z lehkých ocelových trubek. Příhradové rámy jsou propojeny podélnými ztužidly a to všechno je přikryto odolnou technickou textilií. Dovnitř lze instalovat tribuny, mantinely, lambríny, osvětlení, dráhy pro mostové jeřáby, …

V čem jsou montované haly tak skvělé?

Zaujmou především nízkou cenou a rychlostí sestavení. Cenu nelze konkretizovat, protože se odvíjí od požadavků každého zákazníka – velikosti, výbavy, opláštění atd., ale každopádně je podstatně nižší než u tradičních budov. A rychlost sestavení? Pár týdnů, měsíců. Hala je nejdříve zhotovena, pak dopravena na místo a zde sestavena.

Mezi další výhody patří nízké náklady na údržbu a snadné demontování. O halu téměř není potřeba se starat, a pokud si rozmyslíte, že ji chcete rozšířit nebo přesunout na jiné místo, je to záležitost pár hodin. Veškeré spoje jsou totiž plně demontovatelné.

Nenechte se zmást široce rozšířeným mýtem

Kdo nemá s montovanými halami žádné zkušenosti, snadno uvěří některým mýtům, které o nich kolují. Takovým nejrozšířenějším je tvrzení, že se jedná pouze o dočasné řešení, co nic moc nevydrží. To je ale omyl. Každá montovaná hala je dimenzovaná, aby vydržela dlouhá léta. Konstrukce upevněná železnými trny je pevná, opláštění si poradí i s větrem a sněhovým zatížením.

Vždyť svou montovanou halu má i Armáda ČR, která ji používá v Afghánistánu jako hangár pro opravu vrtulníků. Tady musí stavba odolávat nárazovému větru o rychlosti až 190 km/h. A kdyby se plachta přece jen protrhla? Lze ji opravit svárem. K tomu ale dochází jen málokdy. Při realizaci se vždy vychází z výpočtů statika, který bere v úvahu danou lokalitu. Montované haly vydrží dlouhodobě, nemusíte se bát.

Napsat komentář