Jak na výběr koupelnových skříněk

Zdá se vám zařizování koupelny jednoduchou záležitostí? Možná změníte názor, až se v této situaci octnete na vlastní kůži. Jakmile se prokousáte nákupem obkladů, dlažby a sanitární keramiky, čeká vás výběr koupelnových skříněk. A že je z čeho vybírat!

Co od koupelnových skříněk očekáváme

Důležité nejsou pouze rozměry koupelnového nábytku, ale i jeho barva a materiál. Od skříněk očekáváme, že nám poskytnou dostatečný úložný prostor, ale zároveň nezaberou přespříliš místa. Skříňky chceme co nejprostornější a s přehledným uspořádáním vnitřku. Máte v koupelně chaos? To se rekonstrukcí a obměnou nábytku může změnit. K dispozici jsou koupelnové skříňky všech možných velikostí, barev a provedení, každý si je může nakombinovat podle svého.

koupelnová skříňka 2

Nábytek do vlhkého prostředí

Koupelna je bezesporu zátěžové prostředí a podle toho ji zařizujeme. Materiál koupelnového nábytku hraje velkou roli, musí odolávat vlhkému prostředí. Spodní skříňky nestavíme přímo na zem, ale nejlépe pod nimi necháme prostor, aby nenasály vodu. Dřevo bývá ošetřeno proti vlhkosti a plísním.

Využít každý centimetr

V koupelně bývá nutno využít účelně každý centimetr a místa nemíváme nazbyt. I malá místnost se dá zařídit účelně skříňkami, poličkami, košem na prádlo… K nejoblíbenějším kouskům se řadí skříňka pod umyvadlo, tu najdeme téměř v každé koupelně.

Důležitý je i design

Sledujeme samozřejmě nejen rozměry, ale i to, jak výrobky vypadají. Design neopomíjíme, i v nižších cenových hladinách se dají pořídit vkusné kousky. Ty ladí s obklady, případně s nimi pěkně kontrastují. Bát se nemusíme ani pestřejších barev a vzorů. Koupelnové skříňky dělíme v zásadě na závěsné a stojací. Design volíme podle našeho vkusu a toho, jakému stylu holdujeme. Jakou byste rádi koupelnu? Klasickou, moderní, retro…? Z toho se odvíjí celý zařizovací proces včetně nákupu nábytku. Určitě nezapomeňte ani na háčky na ručníky, zrcadlo a další nezbytnosti, které dělají domov domovem a koupelnu koupelnou. Každodenní komfort jistě oceníte, nejen při raním fofru.

2 komentáře: „Jak na výběr koupelnových skříněk

  1. Ty sestavy na obrázkách vypadají moc dobře, už dlouhou dobu uvažuji o novém koupelnovém nábytku, muž zastává názor, že tyto věci zařizuje žena, tak se do toho musím pustit 🙂

Napsat komentář