Venkovní rolety chrání proti slunci a snižují náklady na klimatizaci

V zimě přemýšlíme jak ušetřit za energie a snažíme se eliminovat ztrátu tepla. Jen málo lidí se ale zamyslí nad tím, že i v létě značná část energie padne na snahu ochladit domov pomocí klimatizace. Jak snížit náklady na klimatizaci a zároveň si vytvořit příjemné vnitřní prostředí? Odpovědí jsou venkovní rolety.

Proč si pořídit venkovní rolety?

Venkovní hliníkové rolety dokážou nejen odstínit sluneční paprsky a pomáhat při zabránění přehřívání místnosti. V zimě naopak snižují tepelné ztráty, čímž šetří další finance vynakládané na energie. Při jejich plném zatažení navíc slouží i jako efektivní bezpečností prvek. Jejich dalším pozitivním efektem je vytvoření temné místnosti pro kvalitní spánek. Rolety dokážou tlumit venkovní zvuky, takže se hodí i pro použití pro bydlení u frekventovaných komunikací.

Varianty venkovních rolet podle způsobu instalace

Existují 4 druhy možností instalace rolet. Liší se hlavně umístěním schránky pro rolování lamel. U předokeních rolet máte schránku viditelně umístěnou nahoře pod hranicí výklenku pro okno. Podomítkové rolety mají schránku skrytou pod omítkou před oknem. Nadokenní varianta ukrývá lamely v zateplené schránce, která se nachází nahoře nad oknem a je s ním spojená. Poslední variantou jsou možnost uložení do stavebních překladů, kdy je roletový systém přímo součástí stavby. U venkovních rolet si můžete zvolit i způsob ovládání, které může být manuální, mobilní, a s pomocí ovladače či vypínače.

Další řešení pro efektivní odstínění

Kromě venkovních rolet se často instalují i klasické vnitřní žaluzie. Ty pomáhají také poměrně efektivně odstínit nežádoucí sluneční paprsky a chránit své soukromí před nechtěnými pohledy. Jejich výhodou je možnost regulace vstupujícího světla. Pro milovníky venkovního posezení se hodí pergola. Ta může sloužit i jako přístřešek pro automobil a uskladnění zahradního nábytku.

1 komentář: „Venkovní rolety chrání proti slunci a snižují náklady na klimatizaci

Napsat komentář