Pravidla při volbě správného párty stanu, nebo altánu

Ať už prší, nebo svítí ostré letní slunce, je vhodným řešením pro trávení volného času venku při nejrůznějších akcích, grilování a setkávání s přáteli pořízení zahradního párty stanu, který Vás před nepřízní počasí ochrání. Existuje mnoho typů zahradních párty stanů a altánů vyrobených z různých materiálů, avšak ne všechny jsou vhodné pro Vaše podmínky. Pokud nechcete při koupi prohloupit, je vhodné promyslet několik základních pravidel.

Styl a velikost zahradního párty stanu

U velkých setkání jako jsou například zahradní oslavy a svatby je třeba počítat nejen se spoustou lidí, ale také s nábytkem- minimálně stoly a židle totiž nesmí chybět. Lze doporučit spočítat počet lidí, kteří se budou dané akce účastnit, zkušebně rozmístit alespoň 2, nebo 4 stoly včetně židlí tak, aby zůstal dostatečný prostor pro pohyb a dopočítat celkové rozměry, které budou nutné pro daný počet hostů. Pro občasné grilování s přáteli naopak nemá smysl velký stan pořizovat z důvodu jeho ceny, hmotnosti a složitější manipulace. V takových případech pak dostačuje malý párty stan 3×3 m, který je nejoblíbenějším řešením pro podobné situace.

Materiál rámu

Rámy stanů a altánů jsou obvykle vyráběny z hliníku, nebo oceli. Zatímco hliník je lehký a ideální pro přenášení, ocel je zase velmi pevná a odolná i ve větrných podmínkách. Pokud chcete tedy s altánem častěji manipulovat a nebudete jej běžně nechávat nepřízni počasí, pak je hliníkový rám určitě vhodnější. V případě, kdy hledáte trvalejší řešení stanu, který bude stát běžně na svém místě několik dnů, nebo týdnů, pak je vhodné poohlédnout se po párty stanu s ocelovým rámem.

Přenositelnost zahradního altánu a jeho ukotvení

Pokud chcete zahradní párty stan častěji převážet- např. při použití jako prodejní stánek, zázemí závodního týmu, pro propagační účely apod., pak je zajisté vhodnější zvolit nůžkovou konstrukci, díky které lze párty stan během několika málo minut rozložit a opět složit. Výhodou nůžkové konstrukce je též možnost postavení i na tvrdém podkladu jako je asfalt, nebo beton- nepotřebuje totiž kotevní prvky. Zahradní stan klasické pevné konstrukce je pak vhodnější pro dlouhodobější umístění především z důvodu větší pevnosti konstrukce a uchycení pomocí upínacích prvků do podkladu, který ale musí být měkký (hlína, tráva apod.), nebo do něj musí být možno kotevní prvky zabetonovat, či zašroubovat.

1 komentář: „Pravidla při volbě správného párty stanu, nebo altánu

Napsat komentář