Vybíráte svou první šatní skříň? Poradíme vám, jak na to

Zařizovat holobyt je poměrně těžké, zejména pokud nemáte cit pro design. Jestli nakoupíte nábytek, který nekoresponduje svým designem a stylem, potom bude interiér působit kýčovitě a chaoticky. Důležitými součástmi každého bytu či domu jsou bezpochyby šatní skříně, do kterých uložíte oblečení své i svých dětí, ale také nepotřebné věci. Avšak rozhodovat se pouze podle designu je špatně, protože je nezbytné zohlednit ještě spoustu dalších faktorů.

Asi si říkáte, že vybrat šatní skříň není nic těžkého. Stačí, aby se vám líbila a aby se rozměrově vešla do příslušné místnosti. Zapomínáte na kvalitu. Představte si, že si jdete ráno pro věci, otevřete dvířka a najednou se na vás všechno sesype.

Vnitřní vybavení

Pravidlem číslo jedna je vnitřní vybavení, protože správné uspořádání poliček zajistí, že každý kus oblečení bude mít své místo. Přece jen nechcete dávat sukni na svetry, blůzy na trička a podobně. V přehledné skříni se navíc snadno zorientujete. Podívejte se, zda má skříň tyč na pověšení ramínek, dostatečně široké police, výsuvné šuplíky a podobné prvky.

Šatní skříň s posuvnými dveřmi, foto: Dona-shop.cz

Výška skříně

Stabilní šatní skříň s posuvnými dveřmi by měla být i dostatečně vysoká, na druhou stranu ne moc. Sice v horní části máte další úložný prostor, nicméně podávat si pokaždé židli či žebřík, abyste tam dosáhli? To už je trochu nepraktické. Jedině, že by byly v horních poličkách uloženy nepotřebné věci, které vytáhnete jednou za čas.

Ještě jedna rada na závěr. Pokud bude bílá šatní skříň stát v ložnici, zvolte takovou, která nebude mít vnější zrcadlo, protože by vás rušilo při spánku.

V současné době se dají šatní skříně objednat přes internet, přičemž snadno si vyberete konkrétní model podle barvy korpusu, šířky, způsobu otevírání i ceny. Vše záleží na vašich prioritách.

Napsat komentář