Jak uspořádat prostor v šatní skříni

Úložné prostory tvoří velkou část zařízení naší domácnosti. Podle toho, jakým způsobem řešíme skladování majetku, volíme i provedení tohoto typu nábytku. Mezi oblíbené a zároveň základní kousky vybavení ložnice patří šatní skříně. Pojďme se podívat na to, jak je možné co nejefektivněji uspořádat vnitřní úložný prostor skříní.

Jaké možnosti se nabízejí

Šatní skříně slouží k uskladnění oblečení a jiných věcí denní potřeby. V závislosti na tom, co konkrétně v ní hodláme mít uloženo, bychom měli zvolit takové provedení skříně, které bude vyhovovat našim představám. Výhodou velkých skříní je dostatek prostoru, kam je možné schovat například domácí spotřebiče, jako je třeba vysavač. Existují různé varianty úložných prostorů. Vnitřek skříně tvoří buď policové systémy, nebo závěsná tyč na ramínka. Pokud nejsme spokojeni s uspořádáním vnitřního prostoru skříně, nabízí se možnost zakoupit speciální vnitřní látkovou vložku s policemi. Tato chytrá vychytávka umí šikovně rozdělit vnitřek nábytku na více sektorů, což umožňuje uschovat v jedné části oblečení a zároveň i výbavu větších rozměrů, jako je například kufr nebo krosna. Kromě těchto vložek existují speciální moderní boxy, jež jsou vyrobeny z různých materiálů a těší se velké oblibě.

Skladování košil a kabátů

Některé druhy oblečení jsou vyrobeny z mačkavé textilie. Jedná se v tomto případě především o košile. Abychom se nemuseli každé ráno zabývat jejich žehlením, než si je oblékneme do práce, měli bychom je správně uložit. Málokdo má v oblibě žehlení a skládání košil do komínků, proto je vhodným řešením výběr skříně do šatny, která disponuje závěsným systémem na ramínka. Tento způsob ukládání oděvu se hodí také pro kabáty a bundy, které zabírají hodně místa a není příliš vzhledné nechávat je na věšáku v předsíni. Větší nábytek tohoto typu disponuje také zásuvkami, které můžeme využít například pro uložení spodního prádla, kosmetiky nebo bižuterie, ale i jiných drobnějších předmětů.

Napsat komentář