Seznamte se s mobilním tryskáním. Používá se při čištění povrchů

Závidíte sousedovi čistoskvoucí fasádu domu, zatímco ten váš postupem času sešel? Jeho domek čeká to samé, ale vy máte šanci na nápravu. Při čištění fasády, ale také při odstraňování nečistot z povrchů před aplikací nátěrů, sanaci zdiva a mnoha dalších případech nachází využití moderní technologie tryskání pískem. Profesionální vybavení sice není levná záležitost, ovšem vy si můžete pozvat specialisty z firmy AXIOM REAL. Přední odborníci na čištění povrchů disponují německým systémem Torbo a v případě potřeby vyčistí vaše zdivo i od graffiti.

Jak tryskání pískem probíhá?

Mobilní tryskání Torbo je oproti „podobným“ technologiím o kus dál. Princip pískování je však oproti vysokotlakému paprsku, do kterého se přidává písek, a tryskání sušeného abraziva pod vodní clonou, v mnoha směrech rozdílný.

Stroje Torbo lze digitálně nastavit na optimální poměr vody a písku. Standardně se jedná o 80:20, ale v případě potřeby může být až 10:90 (voda:písek). Abrazivo je tryskáno na povrch velkou rychlostí (cca 300 m/s), vyvíjí velkou energii a šetrně odstraňuje veškeré nečistoty, aniž by došlo k poškození povrchu.

Jaké má systém Torbo výhody?

Ke konkrétním výhodám tryskání pískem patří minimální prašnost a emise. Podle německého Institutu pro bezpečnost práce BIA je díky elektronickému nastavení víření prachu eliminován až o 95 %.

Dalšími přednostmi systému Torbo jsou nezávislost na externích médiích. V praxi lze přístroje použít i tam, kde není přístup k vodě a elektřině. Mobilní tryskání Torbo se z tohoto důvodu využívá jak v exteriérech, tak v interiérech.

Široké praktické využití

Tryskání pískem nachází uplatnění při čištění fasády (i od graffiti), odstraňování starých nátěrů, předúpravě povrchů, sanaci panelových domů a v neposlední řadě při čištění historických objektů. Vzhledem k šetrnosti byla technologie schválena i památkovým ústavem.

Chcete-li se o čištění povrchů dozvědět více, pokračujte na www.tryskani-piskovani-ars.cz.

Napsat komentář