Bez koho se neobejdete, až budete rekonstruovat koupelnu?

Usoudili jste, že vaše stávající koupelna vypadá jako pořádné retro? Pokud je navíc neprakticky řešená, chybí v ní místo či vás naopak provokuje zbytečně nevyužitým prostorem, pak byste nad rekonstrukcí neměli dlouze uvažovat. Ačkoliv v koupelně netrávíte tolik času jako v ostatních místnostech, měla by odpovídat současným standardům a nárokům. Jedině tak si každodenní hygienu užijete a nebudete se koupelně podvědomě vyhýbat. A protože jen málokdo zvládne rekonstrukci vlastními silami, nezbude vám, než se obrátit na profesionály. Zeptali jsme se odborníků z EKOMPLEXU na jejich názor.

Nejpohodovější fází rekonstrukce je hledání inspirace na internetu a v katalozích. Dokud vybíráte vhodnou barevnou kombinaci dlažby a kachliček, příslušenství a vybavení, je to zábava. Poté však přichází mnohem náročnější část – hledání řemeslníků. A jistě jste již někde četli historky, jak se někteří lidé dostali až k soudu, protože firmy nedodržely smluvní podmínky.

V případě totální rekonstrukce budete potřebovat zkušeného elektrikáře a revizního technika (často jde o jednu a tu samo osobu – má-li potřebnou kvalifikaci), instalatéra a případně i zedníka.

Námi dotázaný vodoinstalatér Pardubice upozornil, že spousta lidí význam kvalifikace a zkušeností podceňuje a snaží se většinu činností udělat svépomocí, případně si na práci najmou nezkušeného řemeslníka, který se může dopustit zbytečných chyb na úkor kvality. Řešení případných problémů pak stojí spoustu peněz, času i nervů.

Instalatéři Pardubice podotýkají, že jedině odborníci zákazníkům dobře poradí a doporučí jim vhodný postup a případná opatření, které by si člověk bez zkušeností a kvalifikace nemusel uvědomit. V praxi se může jednat například o vhodně zvolené sádrokartony (tzn. typ, který se hodí do vlhkého prostředí), vysekání starých drátů, výměnu jističe za silnější apod.

Jakkoliv se vám může cena za odborně provedené instalatérské, elektrikářské či zednické činnosti jevit jako příliš vysoká, vězte, že se vyplatí.

Napsat komentář