Pasivní domy jsou energeticky úsporné, ušetří vám desetitisíce korun ročně

V současné době se do popředí prodírají pasivní rodinné domy, které vzhledem ke své energetické úspornosti ušetří desetitisíce korun ročně. Zhruba patnáct minut autem od centra hlavního města vyrostl unikátní developerský projekt Zelený Zlonín, v jehož rámci byly postaveny pasivní novostavby vhodné především pro rodiny s dětmi.

Trendem ve světě bydlení jsou momentálně pasivní domy, které jsou charakteristické velice nízkou spotřebou energie. Pokud se domníváte, že se tato výhoda podepíše na komfortu bydlení, potom jste na omylu. Developer se snažil vytvořit nadstandardní bydlení, přičemž tepelné ztráty dokázal snížit použitím správných izolačních prvků. Do projektu zakomponoval i nejmodernější technologie. Nabídka pasivních domů v dané lokalitě je opravdu bohatá, dokonce si na své přijdou i náročnější klienti.

Co je cílem pasivního domu?

Pasivní budova využívá promyšleného systému, který nepropustí skoro žádné teplo z interiéru. Přidanou hodnotou takového domu je, že dokáže poměrně efektivně využít ostatní tepelné zisky produkované domem, a tím pádem se snižuje spotřeba za energie, jejíž cena v posledních letech neustále roste.

Pokud se podíváme konkrétně na pasivní domy u Prahy, tak ty využívají hybridní fotovoltaické elektrárny, které ukládají nevyužitou energii pro pozdější využití. Objekt má perfektně vyřešený větrací systém. Všechny místnosti nabízí čerstvý vzduch, aniž by v nich vznikal jakýkoliv průvan.

Pasivní dům potěší rodinný rozpočet

Projekt Zelený Zlonín potěší nejen vás, ale také vaši peněženku, protože roční spotřeba energie vás vyjde na šest až deset tisíc korun, což je opravdu úžasné. Developer myslel na všechny, a proto připravil rodinné domy v několika různých velikostech. Zatímco svobodnému páru postačí dvoupokojový domeček, větší rodině čtyřpokojový.

Napsat komentář