Vybíráme si odpovídající interiérové dveře a zárubně

Pokud si před výběrem vhodných interiérových dveří usmyslíte, že nákup a odpovídající volbu zvládnete sami bez pomoci truhláře a tesaře, pak jste na správné adrese. Firma Grimax na svých webových stránkách nabízí širokou škálu typů dveří – vchodové, interiérové, protipožární, celoskleněné i posuvné, zárubně a patřičná příslušenství.

Hledáme interiérové dveře se zárubněmi

Pokud máme ve zdi otvor, do něhož potřebujeme usadit zárubně neboli futra i s dveřmi, je výběr jednoduchý. Zvolíme si typ zárubní, šířku a výšku, poté vybíráme ideální dveře, které už do futer krásně padnou. Nabízeny jsou jakostní obložkové zárubně VASCO DOORS z laminátu, do nichž se hodí dveře posuvné i klasické. CPL laminát je odolným materiálem k nerozeznání od dřeva, který se dobře udržuje a čistí běžnými čisticími prostředky. Zárubně se vyrábějí v několika barevných provedeních, díky nimž si můžete perfektně zkombinovat odstíny dveří a futer. Dub, olše, mahagon, ořech nebo bílá klasika budou dokonalým společníkem pro vaše nové interiérové dveře. Do méně používaných interiérů si můžete zvolit méně odolný typ zárubně s fólií, které jsou zhotoveny z MDF materiálu – středně husté vláknité desky.

Speciální zárubně protipožární a voděodolné

Také zárubně PORTA DOORS splňují standardy pevných futer, jsou avizovány různé povrchové úpravy a dekory, s nimiž můžete sladit i interiérové dveře od stejného výrobce. K dispozici jsou také hliníkové zárubně, jež jsou používány ve vlhkém prostředí – plaveckých stadionech, aquaparcích, wellness zařízeních nebo fit centrech, a zárubně protipožární. U všech typů zárubní platí, že si je vybíráme podle tloušťky zdiva, šířky otvorů a standardní nebo volitelné výšky.

Usazujeme si interiérové dveře svépomocí

Máme-li usazené zárubně, není žádný problém vybrat si odpovídající dveře. Ideální samozřejmě je volba vhodných dveří spolu se zárubněmi. Před pořízením dveří musíme vědět, zda se budou dveře otevírat doleva, nebo doprava. Důležitým měřítkem je šířka dveří, kdy si lze vybrat dveře v klasických provedeních o šířce 60, 70, 80 a 90 centimetrů, případně se dají některá vybraná dveřní křídla zkrátit až o čtyřicet centimetrů. V internetovém obchodě grimax.cz jsou k dispozici desítky modelů značek VASCO a PORTA DOORS, stejně jako dveře speciální. Prodávají se běžné interiérové dveře deskové i křídla s masivním rámem. Záleží na místnostech, které mají propojovat. V ceně příslušenství jednotlivých dveří je zapuštěný jednobodový zámek buď pro dózické klíče, koupelnový zámek, nebo s cylindrickou vložkou i čepové šroubované panty. V sortimentu jsou také různá příslušenství pro všechny typy dveří: závěsy, zámky, ventilace, systémy pro posuvné dveře, madla, tiché dozavírače a zarážky.

1 komentář: „Vybíráme si odpovídající interiérové dveře a zárubně

Napsat komentář