Čím si vybavit domácí dílnu, abyste měli kvalitní zázemí pro kutilství?

Domácí kutilové si ve svém rodinném domě rádi zařizují vlastní dílnu, v níž mohou vyrábět drobný nábytek do domácnosti a provádět různé opravy poškozených věcí. Pakliže se právě chystáte na zařízení domácí dílny, určitě přemýšlíte o tom, co vše by v takové místnosti nemělo chybět.

Skříně pro úschovu nářadí a dalších pomůcek

Základem dobré domácí dílny jsou úložné prostory. Není příliš vhodné, pokud se vám veškeré pomůcky válejí jen tak po zemi či na stole, zejména jde-li o dražší nářadí. K těmto účelům je vhodné si pořídit skříň s poličkami, do níž všechny věci přehledně uschováte. Do dílen se nejvíce hodí klasické kovové skříně. Dlouho vydrží a jsou stabilní, navíc vás vyjdou maximálně na pár stovek korun.

Pracovní stůl – nejdůležitější nábytek v dílně

Dalším důležitým prvkem je pracovní stůl. Jeho deska musí být prostorná tak, aby vám bez problémů umožnila provádět veškeré ruční práce. Kvalitní pracovní stůl se pozná podle toho, že má i odkládací prostory v podobě spodních zásuvek a přihrádek. Do nich se dají uskladnit hřebíky a drobné nářadí, které je potřeba mít neustále po ruce.

Další možné doplňky

V domácí dílně bych rozhodně nezapomněl ani na šatní lavice. Díky nim se budete moci převléci, manželka vás pak nebude peskovat za to, že jí po domě roznášíte prach a nečistoty z pracovního oblečení.

Postačí obyčejná dřevěná lavice. Vybral bych však takovou, která se snadno udržuje v čistotě, což platí i o dalších zmíněných druzích nábytku. V případě šatní lavice je praktické, pokud má plastovou sedačku. Jednou za čas ji stačí otřít vlhkým hadrem, žádné další složité čištění není zapotřebí.

Do místnosti můžete použít i další nábytek, jako jsou různé poličky, komody, dílenské vozíky apod. Záleží už jen na velikosti místnosti a vašich potřebách. V každém případě myslete na to, že dílna má být co nejjednodušeji zařízená. Musíte v ní mít dostatek prostoru k pohybu.

Napsat komentář