Víte, k jakému účelu se používají kalibry?

Ve strojírenských společnostech se používají měřidla a kalibry. Zatímco měřidla slouží k měření, jak už jejich samotný název napovídá, kalibry jsou pouze pro kontrolu obrobků. Přeměřování hotových výrobků by bylo časově náročné, kalibry mají proces kontroly urychlit. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké druhy existují a k jakým účelům se používají.

V současné době můžete zakoupit v podstatě jakékoliv kalibry. Sortiment je opravdu rozmanitý. Stačí se podívat třeba do portfolia společnosti Michovský-TOOLS s.r.o., která se na výrobu těchto nástrojů specializuje více než dvacet let.

Co jsou kalibry?

Primárně jsou určeny ke kontrole rozměrů hotových výrobků, především různých děr a závitů. Kalibry však nedisponují stupnicí, a tak vám nic nezměří. Umí vám jen říct, jestli je rozměr větší či menší, než má být. Kalibry proto disponují dvěma stranami, a to dobrou a zmetkovou. Velice žádané jsou závitové kalibry a kroužky m42×1,5.

Jaké druhy kalibrů existují?

Zcela běžně se ve strojírenství a výrobách používají třmenové a závitové kalibry, nastavovací kroužky a další typy jako m42×1,5. Vybrat si můžete z několika normovaných velikostí, ovšem v případě potřeby se nabízí i výroba kalibrů na míru. Záleží na tom, jaké máte požadavky. Michovský-TOOLS s.r.o. umožňuje výrobu atypických rozměrů, přičemž zhotovený produkt dodává ve velmi krátkém čase.

Stačí profesionálům sdělit, jaké rozměry potřebujete, a potom se už o vše ostatní postarají. Přijde vám pak kalibr, jenž hned můžete používat v praxi. Ideální je v případě výroby na míru zaslat výkres, ale je možné se domluvit i jinak. Ke kalibrům se dodává i kalibrační protokol, jenž je zárukou přesnosti a kvality.

Obraťte se tedy na odbornou firmu, která v daném segmentu působí už dlouhá léta.