Kuchyně na míru se stane chloubou vašeho domu

Kuchyně je místem, kde doma trávíme poměrně hodně času. Scházíme se tam při společném obědě či večeři, pokud nemáme jídelnu, o víkendu tam mnohdy celé dopoledne připravujeme oběd a dezert.

Role kuchyně se proměnila. Už dávno nejde o samostatnou místnost, trendem je dělat kuchyně spojené s jídelnou či obývacím pokojem. Je to praktické třeba tehdy, když přijde návštěva. Můžete chystat občerstvení a zároveň si s návštěvou povídat. S tím souvisí i další změna – kuchyně již není soukromou místností, dáváte ji na odiv i ostatním. Podle toho by také měla vypadat.

Každému se hodí jiný typ kuchyně

Stejně jako si necháváte dělat nábytek na míru do obývacího pokoje nebo ložnice, nechte si na míru udělat i kuchyňskou linku. Proč? Protože každý potřebuje jinou. Někdo hodně vaří, pak bude vyžadovat dostatek pracovního prostoru. Naopak v jiných rodinách je zvykem si jídlo objednávat či nedělat teplé večeře, když si všichni dají teplý oběd v práci či ve škole. Potom není potřeba tolik prostoru. Některá hospodyňka ráda peče, tím pádem se jí bude hodit i místo na kuchyňského robota, co zamíchá těsto a namele ořechy na mouku. Potřeby jsou specifické v každé domácnosti, navíc je třeba vzít v úvahu dostupný prostor.

Kuchyně na míru dokáže nejlépe využít prostor

I malá bytová kuchyň se dá zařídit prakticky, stačí znát všechny triky, které mají v malíčku bytoví designéři. Nemusíte si ovšem shánět bytového designéra, lepší je obrátit se přímo na interiérové studio, jež navrhuje kuchyně.

Za zmínku stojí JNInterier. Podívejte se na kuchyně fotogalerie a uvidíte, zda se vám líbí jejich styl. Tento český výrobce klade důležitost hlavně na kvalitu. Vyrábí kuchyně na celý život, na kování a doplňky od společnosti Blum dává doživotní záruku. První kalkulaci nachystá zdarma, takže neexistuje důvod to nezkusit!

Tip na závěr: Společnost vyrábí také vestavěné skříně a další nábytek na míru. To kdybyste náhodou byli tak spokojení, že byste od nich chtěli modernizovat i jinou místnost v domácnosti.