Ušetřete v zimě na energiích a dopřejte si bohatšího ježíška

Blíží se zima a s ní také opět starosti, jak ufinancovat rostoucí náklady za energie. Pokud řešíte stejný problém, je na čase zamyslet se, zda by nebylo vhodné obrátit se na odborníka, který vám poradí, jakým způsobem, a kde ušetřit. Jestli však raději spoléháte sami na sebe a rádi byste docílili ideální spotřeby energie, která nezruinuje vaši peněženku, věnujte pozornost následujícím řádkům.

Jak ušetřit na vytápění

Nejdražší položkou v zimním období bývá spotřeba za vytápění domácnosti. Platí zde přímá úměra, čím větší zima, tím vyšší náklady za energii. Nejhůře na tom bývají staré rodinné domy a byty, kde se spotřeba může vyšplhat k částkám, ze kterých jde hlava kolem. Abyste takovým nepříjemnostem předešli, a docílili úspory energií, stačí se držet několika užitečných kroků. Prvním z nich je omezit vytápění na snesitelnou míru. Mnoho lidí svou domácnost zbytečně přetápí. Jestliže je venku mráz, neznamená to, že se doma musíte cítit jako v sauně. Ani vašemu zdraví neprospívá, když jsou pokoje přetopené. Dejte si také pozor, abyste netopili takříkajíc pánu Bohu do oken. Chcete-li si v bytě vyvětrat, topení snižte, aby zbytečně neunikalo teplo, a tím pádem i vaše peníze, ven. Větrejte pravidelně, krátné, ale intenzivně. Nenechávejte však domov ani příliš vychladnout. Vytopení pokoje se starým zdivem trvá dlouho, a proto se vyplatí nechávat radiátor zapnutý, byť jen na nízkou teplotu, i v případě vaší nepřítomnosti. Pakliže jste majiteli starého rodinného domu, stojí za zvážení nové zateplení fasády. V dnešní době jsou k dispozici rekonstrukce a dotace, díky nimž ušetříte značnou část finančních prostředků.

Poraďte se s odborníkem

Energetický poradce vám nejlépe vysvětlí, jak na úspory elektřiny. Kromě peněz vynaložených za topení, roste v zimě i spotřeba teplé vody. Energetičtí poradci dobře vědí, že úspora vody je důležitá nejen pro vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Nechte si poradit, jak ušetřit pomocí speciálních ohřívačů či termostatické baterie. Nezapomínejte ani na to, že nahradíte-li koupel ve vaně za sprchování, snížíte spotřebu vody až o dvě třetiny.

Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

Napsat komentář