Jak si vylepšit pojištění bydlení 3krát jinak?

Abyste se mohli probouzet s úsměvem na rtech a pocitem dokonalé jistoty, že máte dobře zabezpečený majetek, neměli byste zůstávat jen u 3 základních variant bydlení. Existuje hned několik doplňků, kterými se ochráníte ještě lépe.

3 základní pojistky vyřídíte snadno

Základní ochranu tvoří minimálně 1 z 3 variant. Pojistka nemovitosti kryje škody na budově, stavebních součástech a také menších stavbách. Jedná se o základní variantu, kterou si jednáte pro dům, byt i rekreační objekt. Vždy je důležité, aby bylo sjednáno na jméno vlastníka, více info na toto téma zde.

Je lepší volit pojištění majetku, protože s ním kryjete movité věci (spotřebiče, koberce a další věci, které máte doma) i nemovitost. Existuje ještě pojištění pro domácnost, které se vztahuje jen na movité věci. Je výhodou, že snadno a rychle sjednáte všechny 3 typy pojistek online. Bude to trvat jen několik minut a stačí znát velikost obytné plochy v m2. Je také nutné si správně nastavit pojistnou hodnotu nemovitosti. Jednou za čas je také třeba pojistku aktualizovat, abyste neplatili moc ani příliš málo. Jedině tak budete mít jistotu, že máte správně pojištěný majetek a v případě škod dostanete náležitou finanční kompenzaci.

3 zajímavé doplňky

Abyste se chránili komplexně, je dobré mít pojistku odpovědnosti. Říká se jí „pojistka na blbost“, protože chrání v případě, kdy cizí osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. K ochraně věcí a hlavně tedy vaší peněženky v případě krádeže nebo poškození slouží pojištění nahodilého poškození nebo odcizení. Hodí se také mít pojištění prodloužené záruky, se kterým si u nově koupených spotřebičů prodloužíte záruku o dalších 36 měsíců. Nebudete se tak muset trápit s reklamacemi. I tyto typy pojištění snadno sjednáte online. Doporučujeme se podívat na nabídku pojišťovny ERGO, která všechny tyto (ale i další) pojištění má v nabídce.

Napsat komentář