Potřebujete lešení a nevíte jak na to?

Jste majitelem nemovitosti ve výstavbě nebo v rekonstrukci? Pak vám jistě už nejméně stokrát proběhla hlavou myšlenka, jakým způsobem obstaráte lešení, bez něhož se zkrátka neobejde žádná oprava či stavba. Naštěstí dnes existuje spousta možností, jak si tuto nezbytnou stavební pomůcku obstarat za těch nejvýhodnějších podmínek.

Jaký typ lešení vybrat

Trubkové a rámové, to jsou dva druhy lešení, s nimiž se v současné době můžete setkat. V případě, že nejste zrovna stavební znalci, vás určitě zajímá, jaký typ je právě pro vás ten nejlepší. Trubkové lešení se skládá ze třech hlavních prvků. Konkrétně se jedná o podlahy, trubky a spojky. Čím vás nepotěší? Stoprocentně zdlouhavou a náročnou montáží, kterou zvládnou pouze opravdoví profíci. Rámové lešení je oproti svému kolegovi uživatelsky příjemnější. Postavit lze velmi rychle a k celé výstavbě jsou zapotřebí pouze dva lidé.

Na co nesmíte zapomenout

Bezpečnost na prvním místě. Tak zní pravidlo, kterým se musíte řídit. Od konstrukce lešení dále vyžadujte stabilitu a dostatečnou pevnost, bez níž výškové práce nikdy neriskujte. Nebezpečné úrazy za to jistě nestojí. Navíc vám je za předpokladu špatného sestavení neproplatí ani vaše pojišťovna.

Koupit, nebo pronajmout?

Koupě, nebo pronájem je velmi časté dilema všech majitelů, kterým právě nastávají starosti s opravami fasád, oken, okapů či střechy. Vzhledem k tomu, že lešení je vážně drahá sranda, je nutné si vše důkladně propočítat, abyste se zbytečně neošidili. Neplánujete-li opravy a stavbu lešení každý rok, určitě se vám vyplatí zvolit stále oblíbenější variantu pronájmu. Poptáváte-li lešení Praha, doporučujeme se obrátit na fundované specialisty v oboru. Pracovníci společnosti LEHMANN TECHNIK ČR vám pomohou s výběrem vhodného lešení šitého vašim potřebám na míru.

Napsat komentář