Také vám by se doma mohly hodit kalibry

Tvoříte si doma spoustu výrobků vlastními silami? Máte dílnu, kde vám pod rukama vzniká řada vychytávek? Považujete se za domácího kutila? V tom případě by i vás mohly zajímat kalibry.

V domácích podmínkách nejsou na přesnost kladeny takové požadavky jako v průmyslové výrobě. Tam se častokrát hraje o každou setinu milimetru. Pokud rozměr nesedí, hrozí, že výrobek nepůjde zkompletovat. A když se špatně nastaví stroj a rozměry jsou chybné u celé série, jde o velké peníze.

Doma se vám nic takového nestane, přesto je dobré si rozměry hlídat. A k tomu mohou napomoci i kalibry.

Nejen pomocníci ve velkovýrobě

Kalibr je pomůcka pro ověřování rozměrů, na které ovšem nenajdete žádnou stupnici. Slouží totiž na ověřování jednoho konkrétního rozměru. Dokáže vám říct, zda rozměr odpovídá, nebo nikoliv, to je celé. Právě tohle vám ale stačí. Celý proces ověření je velmi rychlý, minimalizuje se riziko lidské chyby.

Obzvlášť užitečné jsou kalibry ve velkovýrobě, kde se kontrolují desítky či stovky výrobků a klasické měření by bylo příliš zdlouhavé. Některé typy kalibrů vám však mohou dobře posloužit i doma, konkrétně kalibry závitové: https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/.

Proč závitové kalibry užijete i doma?

Jak jste zřejmě z výše uvedeného pochopili, každý kalibr se vyrábí na konkrétní rozměr, proto se vám příliš nevyplatí si ho pořizovat, pokud vyrábíte jen jeden výrobek daného rozměru. Se závity je ale situace jiná, protože ty jsou normované, takže jich existuje pouze několik typů. Pořídíte-li si závitový kalibr, pravděpodobně ho užijete i v budoucnu.

A kde kalibry koupit? Podívejte se na https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/. E-shop Kalibry.cz je provozován firmou Michovský Tools, jejíž sortiment zahrnuje široké spektrum kalibrů včetně UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, NPTF, Rp a mnohých dalších. Kromě kalibrů závitových jsou v nabídce i válečkové, třmenové a jiné.