Studna na klíč je ideálním řešením pro každého majitele nemovitosti, kterou nelze připojit k veřejné vodovodní síti

Postavili jste si nový dům v odlehlé lokalitě, kde je úchvatná příroda a dokonalý klid, nemáte však možnost odebírat vodu z veřejného vodovodu? Nebo máte vlastní studnu, která sice ještě relativně nedávno dokázala uspokojit vaše potřeby, nárokům rozrůstající se rodiny ale přestává stačit? Takový problém je poměrně častý – někdy je na vině vysychající pramen, obvykle však je na vině například vybudování další koupelny. Řešením je nechat si vyvrtat novou studnu. Důležité je, aby se jednalo o dostatečně vydatný pramen, který zvládne dodávat dostatek vody. Při větší spotřebě dokonce může být pořízení vlastní studny výhodnější než odebírání vody ze sítě.

Vrtání studny je odborná práce. Vyžaduje profesionální vybavení

Pokud zrovna nejste profesionální vrtař, můžete si být jisti, že vrtání studny vlastními silami nezvládnete. Je tedy třeba najít spolehlivou firmu, která svou práci zvládá na jedničku. Mezi opravdovou špičku ve svém oboru patří společnost Artemia z Polné u Jihlavy. Zaměřuje se na vrtání studní pro domácnosti i pro velkoodběrová místa. Klasickým postupem je studna na klíč, kdy firma vypracuje komplexní cenovou nabídku a po schválení klientem se pustí do realizace. Součástí služeb je kromě vrtání studní i vyřízení povolení na studnu a zajištění technologií pro čerpání vody ze studny. Veškeré potřebné informace najdete na www.artemiastudny.cz.

Kromě studny si můžete objednat i vrty pro tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla, která dokáží získávat teplo ze země, z vody nebo ze vzduchu, představují vytápění budoucnosti. Navíc je lze využít k chlazení. Vrty pro tepelná čerpadla mívají průměr mezi 130 a 150 mm, jejich hloubka dosahuje minimálně 80 m a maximálně 200 m. I geotermální vrty řeší Artemia na klíč.