4 rady pro výběr perfektní zahradní pergoly

S pomocí zahradní pergoly si na vytvoříte útulné posezení naprosto kdekoliv. Elegantní altánek se snadno stane oázou klidu na vaší zahradě. K dispozici jsou také ryze praktické přístřešky pro auto, které poslouží jako ochrana před nepřízní počasí. A jak si poradit s výběrem té správné pergoly? S tím vám pomohou následující 4 rady.

Výběr správného místa

I přesto, že jsou zahradní pergoly velmi univerzální, nemohou se nacházet úplně všude. Jde hlavně o maximální využití jejich potenciálu. Někdy je nejlepším řešením připojit pergolu k terase, jindy bude lepší vytvořit samostatné venkovní posezení.

Velikost pergoly

Moderní dřevěné zahradní altány mohou mít mnoho podob a různé velikost. Snadno tak najdete řešení vhodné pro malé posezení, ale i prostornější altán, kam se bez problémů vejde velký stůl na pořádání zahradní party. Volba ideálních rozměrů samozřejmě záleží i na tom, jak velkou máte zahradu a pozemek.

Barevné ladění

A protože jsou zahradní pergoly dřevěné poměrně výrazným prvkem u domu či na zahradě, je potřeba pečlivě vybírat i jejich vzhled. K dispozici tak mát různé barvy dřeva i střešní krytiny. Altán tak může být tmavý, světlý či jinak sladěný s domem přesně podle vašich představ. Díky výrobě na míru si můžete vymyslet takové řešení, které vám bude nejvíce vyhovovat.

Pergola na míru s možností vlastního sestavení

Pro všechny, kdo jsou manuálně zruční a chtějí si pergolu sami postavit, je tu k dispozici možnost objednat si hotové technologické řešení včetně všech potřebných komponentů a návodu. S pomocí přesného manuálu dokážete pergolu bez problémů sestavit, čímž ušetříte, takže si můžete vybrat větší či jinak vylepšené řešení. Samozřejmě je tu varianta pergoly na míru včetně montáže pro ty, kdo se nechtějí pouštět do vlastního montování.