Bytové textilie zútulňují interiér

Připadá vám interiér vaší domácnosti nudný? Nebo spíše okoukaný? Možná by to chtělo změnu, že? Snadno a levně jí docílíte prostřednictvím bytových textilií.
Pod pojmem bytový textil rozumíme záclony, závěsy, ubrusy, dekorační polštářky, kusové koberce a ložní povlečení. Ale i další textilie, které představují cenově dostupnou možnost, jak v interiéru dosáhnout změnu. Jak na to?

Záclony

Nejvíce interiér zútulňují záclony. A k tomu zabraňují zvídavým pohledům kolemjdoucích zvenčí. Záclony můžete mít krátké i dlouhé, vitrážové, obloukové, žakárové, z voálu či organzy. Svého času bylo nutné koupit si látku a z ní si záclony dát ušít. Dnes si naštěstí můžete koupit již hotové záclony, které jen pověsíte na okno.

Závěsy

Vkusným doplňkem v interiéru bývají i závěsy. Ty v něm navíc plní hned dvě funkce najednou. Designovou a funkční. Přes kvalitní zatemňovací závěsy do místnosti (především ložnice) nepronikne ani jediný sluneční paprsek. Po designové stránce pak závěsy pomáhají docílit v místnosti harmonie, obzvláště sladíte-li s nimi dekorační polštářky či jiné bytové textilie včetně čalounění nábytku a kusových koberců. Takto sladěnému interiéru pak není co vytknout.

Ložní povlečení

Dalším prvkem, s nímž v místnosti (v tomto případě v ložnici) dosáhnete změny, je ložní povlečení. To se na posteli, zvolíte-li vhodný materiál, barvu a vzor, může vyjímat jako šperk. Který je navíc díky jeho finanční dostupnosti možno často měnit, ať již podle sezony či nálady. Proto si ložní povlečení neváhejte pořídit do zásoby. Při jeho výběru ale nemyslete jen na barvy a vzor, ale také na materiály. V zimě hřejivé (flanel, mikroplyš) a v létě chladivé (len, satén). A sháníte-li materiál univerzální, tak tím je bavlněný satén – ten vás v létě zchladí a v zimě zahřeje.