Stínící technika v bytech, domech a kancelářích

V letních měsících téměř každý interiér trpí nadbytkem slunečního světla a tepla. Převážně tam, kde jsou okna nebo proslené plochy obrácené přímo k slunci, je tento sluneční žár nepříjemný a jeho dlouhodobé působení je i zdraví škodlivé. V přépadech, kdy se s orientací prostoru nedá nic dělat, je jediným řešením vybavit okna a proslené části něktorým z druhů stínící techniky.

V segmentu stínící techniky se nejčastěji prosazují různé druhy žaluzií nebo okenních rolet. Existují I další možnosti, jak zabránit vstupu nežádoucího slunečního svitu do místnosti. Žaluzie ale v množství montáží v bytech nebo domech jednoznačně vedou.

Druhy okenních žaluzií

Nejběžnější druhy okenních žaluzií jsou horizontální žaluzie. Ty se nejčastěji připevňují na rám okna jemnámi okenními vruty – nedojde tak k porušení okna, které by mohlo znamenat ztrátu záruky na dřevěné okno. Montáž horizontálních žaluzií jev tomto ohledu šetrná a bezpečná.

V kancelářích se mimo tyto horizontální žaluzie často objevují žaluzie vertikální – jsou to valstné pásy se zatahovacím systémem, jaký používají horizontální žaluzie. Rozdíl je v tom, že tyto žaluzie se zatahují do stran, ne zespodu nahoru.

Jak se dají žaluzie nakoupit

Žaluzie nabízí řada specializovaných eshopů – zde si můžete vybrat za řady materiálových i barevných provedení žaluzií. Pokud si na montáž žaluzií netroufáte sami, v každém eshopu najdete kontakt na odborného pracovníka, který vám rád žaluzie přijede namontovat. Nemusíte se bát poníčení koupených žaluzií v eshopu – balení želauzií je v obalu vystlaného bublinkovou folií. Kvalitní bubliková folie zajistí, že nedojde k nechtěnému zničení přepravovaných žaluzií.

Napsat komentář