I obyčejná domácnost se může proměnit v moderní inteligentní dům

Možná jste si jako děti představovali, že jednou budete bydlet v domě plném robotů a automatických systémů. Co se ještě před lety zdálo jako z nějakého sci-fi filmu, se dnes stává skutečností. Prakticky každou domácnost lze totiž poměrně snadno proměnit na takzvaný inteligentní dům, a to díky Loxone.

Co si představit pod pojmem inteligentní dům? Nejde jen o pouhé používání moderních domácích spotřebičů, na ty jste v kuchyni či třeba při uklízení již určitě zvyklí. Zmíněný systém toho dokáže mnohem více.

Doma už vám nikdy nebude zima či vedro

Jde třeba o zmodernizování vytápění, kdy si můžete jednoduše nastavit teplotu pro každou místnost zvlášť tak, abyste se v ní cítili v každém ročním období a denních hodinách příjemně. Přes den si třeba nastavíte vyšší teplotu, v nočních hodinách pak systém automaticky zajistí nižší teplotu, aby se vám lépe spalo.

Neutratíte zbytečně moc peněz za energie

Inteligentní dům od Loxone umí také šetřit energie. A to díky tomu, že automaticky vypne vámi nepoužívané přístroje, které neběží naprázdno a nespotřebovávají elektřinu. Dále pomocí systému snadno ovládáte stínící prvky u oken. Dovnitř domácnosti vám pak proudí vždy jen tolik světla, kolik potřebujete.

Čeká na vás plnohodnotná zábava

Inteligentní dům toho umí ještě mnohem více. Včetně nastavení multimediálních systémů. Svoji oblíbenou hudbu či televizní programy můžete sledovat a poslouchat v jakékoliv místnosti s naprosto dokonalým zvukem.

Loxone v neposlední řadě zajišťuje i větší bezpečnost, a to pomocí nejmodernějších alarmů i dalších bezpečnostních prvků, mezi něž patří čidla apod.

Proměna běžné domácnosti v inteligentní dům není zase tak náročná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Máte-li naspořené nějaké peníze a hlavně chuť se do změny pustit, v moderním domě můžete bydlet už za pár týdnů.

Napsat komentář