Sklápěcí postele schované ve skříni

Výklopné postele, vyklápěcí postele, sklopné nebo sklápěcí postele. Mají spoustu názvů, ale jde o jediné. Postel, kterou složíte tak, že není k rozeznání od běžné skříně. Přes noc poslouží jako velmi pohodlné lůžko bez kompromisů.

Bojujete doma s prostorem? Pak jsou sklápěcí postele jasnou variantou. Vynikající jsou do domácností, kde rodiče nemají samostatnou ložnici, nýbrž spí v obývacím pokoji. Dobrým pomocníkem jsou ale i do malých dětských pokojů, kde by s klasickou postelí nezbylo příliš místa na hraní a jiné aktivity. Kvalitní skládací postel má takový mechanismus, že ji zvládne složit i dítě. Samozřejmě se hodí do garsonek.

Typy rozkládacích postelí

V rozkládací variantě seženete jednolůžko i dvojlůžko, manželské sklopné postele mají nejčastěji šířku 140 a 160 cm. Jednolůžka se typicky vyrábí jako horizontální sklápěcí postele, u dvojlůžek není jiná možnost než vertikální sklápění (tedy z čela). Obě varianty jsou dobré, záleží spíš na vašich preferencích a prostorových možnostech.

Jsou skládací postele bezpečné?

Samozřejmě, pokud koupíte kvalitní postel s dobrým mechanismem. Sklopné postele se uchycují za rám ke zdi, zeď musí být pevná, postel nelze připevnit na sádrokartonovou příčku. Skládací mechanismus může být buď hydraulický, nebo pružinový. Druhý jmenovaný je sice levnější, ovšem náročnější na ovládání. Horizontální i vertikální sklápěcí postele s hydraulickým mechanismem složíte jedním prstem.

Na co si dát při výběru pozor?

Kromě mechanismu sklápění se zaměřte i na materiál. Lamino nemusí být vždy nekvalitní, ovšem chtějte ABS hrany. Také si ohlídejte, zda se postel prodává již s matrací, nebo ji budete muset shánět sami. Ve druhém případě musíte vybrat matraci správné výšky, aby šla postel složit. V neposlední řadě si můžete pořídit sklápěcí postel, která má i poličky a další úložné prostory.