Retenční nádrže vhodné nejen k zalévání

Že se plýtvání nevyplácí, se už učí i děti ve škole. A dokonce už to pochopili i mnozí majitelé rodinných domků a zahrádkáři. Jde to poznat na zvýšené poptávce po retenčních nádržích, jejichž správné užívání dokáže dobrému hospodáři ušetřit ročně pěkných pár tisícovek.

Voda, za kterou není potřeba platit

Nejen plyn a elektřina, ale i voda hodně zdražuje. Proto není příliš ekonomické s ní moc plýtvat. Není kvůli tomu potřeba omezovat příjem tekutin, ale spíše používat více dešťovou vodu, která na nás padá z nebe a nikdo si za ni nic neúčtuje. Alespoň prozatím ne.

Taková voda sice není vhodná pro pití, ovšem může se používat třeba na splachování toalety nebo pro zalévání flóry na zahradě. Ono se to moc nezdá, ovšem například i menší záhon karafiátů může za rok „vypít“ i několik stovek korun.

K zachytávání vody je možné použít i klasické velkoobjemové sudy z plastu, nicméně jde o těžkopádné a nepříliš efektivní řešení. K tomuto účelu jsou daleko vhodnější podzemní plastové nádrže na dešťovou vodu, nicméně podobnou práci může odvést i jímka na dešťovou vodu s čerpadlem.

Proč používat dražší řešení?

I ty největší plastové sudy stojí jen pár stovek, zatímco nádrže a jímky mohou přijít v závislosti na velikosti a typu i na několik desítek tisíc.

Sudy už od pohledu nedokáží zachytit tolik vody, aby to mělo nějaký smysl. Navíc nemají dostatečný objem, zatímco nádrže ano. Ty navíc disponují i vlastním čerpadlem, díky čemuž je možné nachytanou vodu jednoduše okamžitě používat dál, třeba na zalévání zeleně.

Kde nakupovat?

Nádrže je vhodné kupovat jen u prověřených výrobců, jako je třeba Mravec plast. Výroba plastových nádrží je činnost, kterou se tato firma zabývá již velmi dlouho a je v této branži velmi respektována. Na svém webu www.mravecplast.cz mají zveřejněnou kompletní nabídku nejen svých produktů, ale i služeb. Zájemci o efektivní způsob záchytu dešťové vody si tak mohou snadno vybrat nejlepší řešení.