Proč se stane dřevěná terasa ozdobou vašeho domu?

Když už si vyšperkujete do posledního detailu svůj dům, je čas myslet na venkovní odpočinkovou část. Někomu se to může zdát zbytečné, ale nakonec zjistíte, že se bez ní prostě neobejdete. Dřevěná terasa se v teplých dnech roku stane nejfrekventovanějším místem.

Dřevo jako ideální materiál

Pokud uvažujete o realizaci dřevěné terasy, míříte správným směrem. Dřevo má nespočet výhod a ostatní materiály mu nesahají ani po kotníky. Dokonce se z něj vyrábějí saunové palubky! Vraťme se však k terase, jejímž nejdůležitějším faktorem je podlaha, protože musí něco vydržet, a navíc určuje estetický vzhled. Terasová prkna ze dřeva jsou snadno dostupná a dají se pořídit za přijatelnou cenu. Jestliže by se vám zdálo finanční vydání vysoké, tak si uvědomte, že bude terasa vystavena slunečnímu záření, dešti anebo sněhu, a proto musí být vyrobena z odolného materiálu. Dřevo jím jistě je, nicméně ho musíme udržovat v kondici. Borovicové a smrkové palubky mají životnost cca 10 let, téměř 25 let bude krásný modřín a exotické dřeviny se pyšní nejdelší odolností. Musíte však počítat i s vyšší cenou. Jeho elegantní vzhled je stále nadčasový a za to si člověk připlatí. Dřevěné palubky mají všestranné využití!

Kvalitní podlaha je základ

I když je dřevo nejžádanějším materiálem na podlahu, záleží na druhu dřeviny. Každá má své výhody i nevýhody. Prodejci nabízejí jejich pestrou paletu, ale ne všechny dokážou splnit náročné požadavky zákazníka. I tak jsou dřevěné podlahy špičkové, protože se jejich vzhledu nic nevyrovná. V poslední době je populární sibiřský modřín. Není divu, na první pohled uhrane jeho struktura a barva. Tento jehličnan se pyšní načervenale hnědým až tmavě červenohnědým jádrem a po právu se řadí k nejspolehlivějším druhům. Dřevěné podlahy ze sibiřského modřínu vydrží po dlouhá léta, to vše díky obsahu pryskyřici, která odpuzuje vodu.