Povlečení jako ozdoba dětského pokoje

Při zařizování pokoje našich ratolestí bychom měli dbát nejen na pěkný vzhled, ale hlavně na praktičnost a bezpečnost. Neměly by zde chybět psací stůl včetně kvalitní židle, praktická skříň na oblečení, dostatek úložných prostor a pohodlná postel. O vydatný spánek se postarají vhodně vybraná matrace a příjemné lůžkoviny.

Pokoj, který si děti zamilují

Zařízení a dekorace do pokojíčku vybíráme dle věku dítěte. Co se týče barevného ladění, dáváme přednost pastelovým barvám, které působí uklidňujícím dojmem. Nezapomeneme ani na koberce, jež slouží jak ke hrám, tak k lenošení. Nezbytnou výbavou každého pokoje by měly být deky a přehozy. Malé děti se do nich zachumlají nebo je využijí ke stavění tolik oblíbených domečků a bunkrů, u dospívajících poslouží pro rychlé ustlání postele.

Spát jako na obláčku

Pokud přemýšlíte nad tím, jaké povlečení dětem pořídit, jednoznačně vsaďte na bavlněné. Jelikož se jedná o přírodní materiál, je prodyšné a příjemné k dětské pokožce. Děti se v něm nebudou potit, neklouže a nestudí. K dostání je v nespočtu barev a motivů, tudíž ho snadno zkombinujete s celkovým laděním pokoje. V jeho prospěch hovoří i rozsáhlá škála velikostí. Rozměr 100 × 135 je ideální do dětské postýlky, teenagerům vyšším než 180 cm již nepotáhne na nohy díky prodlouženému povlečení.

Ničím nerušený spánek

Zejména u těch nejmenších se často stává, že nemohou večer usnout či spí velmi neklidně. Usínání jim usnadní dětské povlečení s jejich oblíbenou pohádkovou postavou nebo filmovým hrdinou. Mezi nejoblíbenější motivy patří Ledové království, Mickey Mouse a Minnie, Simpsonovi, Tlapková patrola a prasátko Peppa. Velmi efektně vypadá povlečení se svíticí úpravou. Fosforeskující vrstva se postará o to, že se po zhasnutí povlečení rozzáří. Z toho budou mít radost hlavně děti, které se bojí tmy.