Potřebujete pomoct se zkulturněním zahrady?

Pro většinu lidí v České republice je jejich trávník vizitkou zahradnického umění. Ne všichni ovšem mají to štěstí, že jej mohou pěstovat od základu takříkajíc na čistém stole. Mnoho lidí koupí chátrající nemovitost se zahradou, o kterou se však roky nikdo nestaral. K jejímu zkulturnění budete potřebovat kvalitní křovinořez a sekačku. Co když ji ovšem nevlastníte?

Kde odpovídající techniku sehnat?

Pronájem stavebních strojů nabízí ta samá společnost, od které si můžete vypůjčit zahradní techniku. Ať už se bude jednat o zahradní sekačku, řetězovou pilu nebo křovinořez, vše pohodlně seženete na jednom místě. Po prvních dnech obývání nemovitosti se tedy nemusíte starat o nakupování drahých strojů. Jednoduše zajděte do půjčovny, kde si jakoukoliv odpovídající techniku pronajmete za velice výhodné ceny. Například pronájem benzínové sekačky na jeden den stojí 635 korun včetně DPH.

Proč si vybrat sekačku do těžkého terénu?

Není lepšího stroje na první seč zahrady, o kterou se dlouho nikdo nestaral, než je sekačka do těžkého terénu. Speciální řezací hlava si poradí i s těmi nejtvrdšími trávami, popřípadě plevely, a nechá za sebou relativně čistou plochu. Disponuje třemi rychlostmi vpřed a jednou vzad pro účinné a rovnoměrné sekání. Jestliže se tedy chystáte skoncovat s vysokým porostem na svahu nebo na rovině, nejlepší volbou je sekačka do těžkého terénu s noži do V vyrobenými z tvrzené ocele.

K čemu je dobrá předsazená sekačka?

Daleko estetičtější vzhled však vytvoří předsazená sekačka, která je určena spíše na klasickou údržbu trávníku. Ačkoliv působí na první pohled velice robustně, snadno se s ní vytočíte i v těsnějších a složitějších prostorách. Můžete za to vděčit zadní řiditelné nápravě a velkému rejdu, díky čemuž se s touto sekačkou otočíte skoro na pětníku. Navíc je k tomu stroji k dispozici i radlice na sníh nebo zametací kartáč, takže sekačku využijete po celý rok.

Na vzhled své zahrady byste měli alespoň trochu dbát. Rozhodně ji nenechte zarůst až do fáze, kdy byste museli použít křovinořez nebo sekačku do těžkého terénu.

 

Napsat komentář