Plynové kotle Junkers: Tepelný komfort s minimálními náklady

S topnou sezonou se můžeme pomalu loučit, nicméně je zapotřebí počítat s tím, že přijde vyúčtování. Mnozí z nás už nyní mají strach z toho, co si opět po zimě přečtou. Ano, výdaje za vytápění mohou být doslova destruktivní. Rozhodně se ovšem nevyplatí věřit tomu, že za všechno může drahý plyn. Není tomu tak. Plyn sice samozřejmě něco stojí, nicméně většinou za vysoké nálady na vytápění interiéru objektu mohou dva odlišné faktory. Jedná se především o nedostatečné zateplení pláště objektu a starý zdroj vytápění. Právě na druhý z nich se zaměříme mnohem podrobněji.

Zbavte se rychle starého kotle!

V každém případě! Staré plynové kotle mají minimální účinnost. U některých zařízení spadá i pod 50 %, což je doslova tragické. Peníze se vám v takovém případě ztrácí před očima. Moderní přístroje už dokážou nabídnout účinnost přesahující 80 %. Ty nejlepší se klidně přehoupnou i přes 90 %. Rozhodně ale nejde o jeden jediný ukazatel. Na ostatní se soustředíme podrobněji. Čtěte dál, doporučíme i značku a konkrétní model kotle!

Výkon a vzhled

Velmi důležité je také to, aby měly konvenční kotle dostatečný výkon. Nepočítejte ale s údajem udávaným na krabici anebo v popisku na internetu! Výpočet této veličiny je totiž zcela individuální a odvíjí se zejména od prostoru ve vytápěném objektu a celkových tepelných ztrátách. Spočítat si vše lze na internetu v mnohých kalkulačkách. Jistější je ale samozřejmě výpočet u profesionálů. My doporučujeme odborníky z Topenivodaplyn.cz. Jinak se rozhodněte mezi stacionárním a závěsným kotlem. Orientujte se přitom zejména podle prostoru v technické místnosti nebo ve sklepě.

Kotle Junkers jako sázka na tradici a kvalitu

Vybírat si lze ze spousty značek. Naším tipem jsou konvenční a kondenzační kotle Junkers. Proč právě tento výrobce? Především proto, že nabízí kvalitní přístroje již několik desítek let. Ke zkonstruování prvního plynového kotle došlo již před více jak stovkou let. Hugo Junkers tehdy sestrojil zcela nový přístroj, který spustil revoluci ve vytápění. Vynášení uhlí do pater bytových domů se konečně stalo minulostí. Velmi rychle si lidé zvykli na automatický provoz kotlů a absenci jakékoli další činnosti při jejich obsluze.

Úsporný plynový kotel Junkers CERACLASS

Plynové kotle Junkers jsou dnes světoznámé a volit lze hned několik modelů. Naším tipem je Junkers CERACLASS. Vyznačuje se vysokou účinností, hmotností pouhých 32 kg a kompaktními rozměry 700×400×298 cm. Spolehnout se u něj můžete také na velmi tichý provoz. Optimální je tento kotel i z hlediska ovládání a údržby. Nastavení teploty a dalších parametrů zvládne pohodlně i laik. Samotná údržba je jednoduchá, jelikož stačí odklopit čelní kryt uchycený na šroubcích. Poté už se odborník může věnovat činnostem spojeným s pravidelným servisem.

Napsat komentář