Jaká měřidla nemohou v profi dílně chybět?

Zařizujete si aktuálně profesionální dílenský provoz, sériovou linku anebo jiný podobný typ výroby? Pak budete zcela jistě potřebovat nejen konkrétní přístroje, ale také měřicí techniku. Správné rozměry jakéhokoli výrobku jsou pro odběratele samozřejmostí. Ve vaší dílně by mělo platit to samé. Kontrolní stanoviště musí být vybaveno těmi správnými měrkami, jež dokážou velmi rychle a efektivně odhalit jakoukoli, byť sebemenší nepřesnost. Jaká měřidla nakupovat? Čtěte dál, prozradíme vám to. Stejně tak se zaměříme i na tradičního prodejce.

Posuvná měřítka jako nezbytnost

Obyčejná pravítka a posuvné či skládací metry včetně pásem můžete používat v domácnosti. Specializovaný profesionální provoz si ale zaslouží mnohem sofistikovanější techniku. Typickým příkladem budiž spolehlivá posuvná měřítka. Sehnat je lze hned v několika variacích. Standardní modely jsou dostačující, nicméně rychleji se budete v rozměrech výrobku orientovat s těmi digitálními. Jinak si určitě vyberte také měřítka s horními i bez horních čelistí, případně varianty, u nichž jsou čelisti protažené.

Kalibry pro rychlé měření kvality

Sami víte, že zjišťování rozměrů prostřednictvím posuvného měřítka je mnohdy vcelku zdlouhavé. Mnohem lepší je využití kalibrů. Jedná se o specializované měrky, které jsou uzpůsobeny tak, abyste ihned poznali buď kvalitní, nebo zmetkový kus výrobku. Jedna strana kalibru výrobkem projde a druhá v případě zmetkovitosti nikoliv. Vybírat si lze různé kalibry, a to třeba válečkové, kroužky, popřípadě třmenové kalibry a jiné.

A co ostatní druhy měřidel?

Zapomínat byste neměli ani na dutinoměry, hloubkoměry anebo úhelníky či úhloměry. V profesionální dílně mimo jiné oceníte i precizní svěráky či mikrometry. Veškerý tento sortiment a mnohý další nabízí společnost Michovský Tools na webu meridla.cz. Všechno zboží je již nekalibrováno, navíc se u této tradiční firmy můžete spolehnout na okamžitou dodávku a komplexní servis.

Napsat komentář