Plíseň nemá na fasádě co dělat! Jak ji zničit?

Máte problémy s plísní na fasádě? Pokud bydlíte v lokalitě s vysokou vlhkostí vzduchu nebo podloží, a zároveň u vás příliš často nesvítí sluníčko ani nefouká vítr, nedivte se. Právě tyto faktory totiž mají na výskyt plísní zásadní vliv. Ale nedivte se ani v případě, že daný popis místu vašeho bydliště vůbec neodpovídá. Plísním se totiž daří téměř všude a v horším případě postihnou základy, fasádu i střechu. V každém případě jde o velmi nepříjemnou komplikaci, která má negativní dopad na životnost stavebních materiálů a zdraví.

Otázka zní jasně. Jak se plísně nadobro zbavit? Možná jste již vyzkoušeli všechno možné, ale bezvýsledně. Na trhu je sice široké spektrum přípravků, nicméně většinou jde o dočasné řešení. Plíseň se nakonec objeví znovu.

Zřejmě nejúčinnějším opatřením jsou nátěry fasád speciálním protiplísňovým nátěrem. Ten musí svým složením odpovídat typu stavby, její velikosti a v neposlední řadě také na míře znečištění.

mujdomek-cz_cisteni-fasad-ars_cz_01

Prvním krokem je čištění fasády od organických nečistot. Nemusí se přitom jednat pouze o plísně – společně s nimi se často na domech daří také mechům a řasám. V tomto směru se vyplácí odborná pomoc, která si poradí s vyčištěním různých druhů materiálů. Nemáte-li k dispozici patřičné vybavení, raději se obraťte na profesionály. Čištění moderní technikou je šetrné a nedojde při něm k nežádoucímu poškození.

Jakmile je fasáda čistá, může se aplikovat nátěr proti plísním, a to s ohledem na maximální ochranu. Raději si připlaťte za kvalitu, protože jedině prověřené nátěry proti plísním zajistí, aby se organizmy fasádě vyhýbaly obloukem.

A father and daughter painting their house together.

Chcete se o čištění fasád a protiplísňových nátěrech dozvědět více? Kontaktujte odborníky z AXIOM Real – rádi vám odpoví na veškeré dotazy, vypracují nezávaznou kalkulaci a postarají se o to, aby vaše bydlení vypadalo zase jako dřív.

Napsat komentář