Jak ušetřit za stavbu nebo rekonstrukci?

Čeká vás stavba vysněného bydlení nebo náročnější rekonstrukce? Chcete-li výrazně ušetřit, sežeňte si stavební materiál sami. Nechat nákup na stavební firmě je pohodlné, ale rozhodně ne úsporné. Běžnou praxí je, že stavebníci naúčtují zákazníkům podstatně větší částku nebo dodají materiál nižší kvality. Obojímu můžete snadno předejít!

Možností, jak sehnat stavební materiál, je hned několik. Všechny mají pro i proti a je jen na vás, které benefity shledáte jako nejzajímavější.

Stavební materiál všeho druhu seženete ve velkých hobbymarketech. Ty se však nachází jen poblíž větších měst, což je pro obyvatele vesnic poměrně nevýhodné. Pendlovat desítky kilometrů mezi stavbou a hobbymarketem není zrovna ekonomické.

mujdomek-cz_hamax_cz_01

K výhodám těchto prodejen patří rozmanitý sortiment a skladová dostupnost. Na druhou stranu počítejte s tím, že strávíte spoustu času hledáním zboží a nekvalifikovaní zaměstnanci vám s výběrem příliš neporadí.

Zřejmě nejvýhodnější řešení představují levné stavebniny. Nabídka zboží sice není tak pestrá jako v hobbymarketech, ale nikoliv v oblasti stavebních materiálů. Ve stavebninách sice neseženete zahradní nábytek, gril a samolepící tapety, ovšem pro ty můžete vyrazit do hobbymarketu nebo si je objednat přes internet. V nabídce naopak najdete mnohem širší sortiment zdících a izolačních materiálů, sádrokartonový program, stavební dřevo, fasády a dekorativní omítky, nářadí a pomůcky.

mujdomek-cz_hamax_cz_02

Jako příklad lze uvést HAMAX – levné stavebniny v Praze, které nabízí všechny výše uvedené položky. Oproti hobbymarketům mají stavebniny HAMAX několik podstatných konkurenčních výhod. Zákazníkům při nákupu asistuje zkušený prodejce, dostává se jim individuálního přístupu, a navíc se nemusí starat o dopravu. Stálí VIP klienti jsou odbavování přednostně a noví zákazníci ušetří díky atraktivním slevovým bonusům.

Napsat komentář