Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Jeden, dva mravenci nikomu nevadí, ovšem invaze tohoto hmyzu se již stává obtěžující, neboť způsobují nepříjemnosti v kuchyni, zejména v našich skříňkách s jídlem.

Mravenčí hnízda

Mravenci žijí v dokonalém postaveném hnízdě – mraveništi, proto se doporučuje v první řadě vystopovat jejich hnízda. Mravenci začnou být dotěrní až po dvou někdy i třech letech od založení hnízda, vyhovuje jim teplo a vlhko. Budují si svá hnízda pod kameny, v zákoutích nebo pod zemí.

Přípravky proti mravencům

Trh nabízí řadu přípravků proti mravencům – spreje, křídy, prášky, gely, taktéž nástrahy v podobě plastového domečku s jedem umístěným uvnitř. Ideálně vybíráme ten přípravek, který je nejen účinný, ale i nezatěžuje životní prostředí.

Přírodní prostředky proti mravencům

Droždí a med

K nalezenému hnízdu mravenců umístíme směs droždí nebo kynutých kvasnic s medem či s cukrem. Směs položíme na papír.

Cukrová voda

Ohromně se osvědčila i houba navlhčený cukrovou vodou, kterou umístíme do místa výskytu mravenců. A pak jen stačí je s houbou přenést na místo, kde je zlikvidujeme.

Směs květů

Účinný je i elixír připravený z květu, citrónu, mátového květu a majoránky. Místům, kde se nachází tento roztok, se mravenci vyhýbají.

Vepřové sádlo

Radikální řešení je mast připravená ze dvou dílů chlorovaného vápna a jednoho dílu vepřového sádla. Touto mastí natřeme všechny mezery, místa, prostě vše, kde se mravenci zdržují.

Pomocníci z kuchyně

Úspěšný je i obyčejný prášek do pečiva, případně těstíčko z trochy hladké mouky, vody a prášku. Lze použít i obyčejnou majoránku, jejíž vůni mravenci nesnášejí.

Skořice

Mravenci nesnášejí skořici, a tak se vyplatí vyzkoušet ji v boji proti nim. Nasypte skořici na místo, kde se mravenci soustřeďují. Skořici můžete preventivně nasypat na okenní parapety, na prahy dveří a kolem kuchyňské linky.

Křída, dětský pudr nebo káva

Nastrouhejte křídu na místa, kde k vám mravenci putují. Totéž lze provést s kávou a dětským pudrem.

Kukuřičná krupice

Kukuřičná krupice zabíjí mravence bez použití chemie, nefunguje to hned, ale chvíli to trvá.

Ocet

Smíchejte jeden díl octa s jedním dílem vody a umyjte si touto směsí zem, okno, kuchyňskou linku a vše ostatní, kudy se promenádují mravenci.

Koření

K nejlépe účinkujícím kořením patří chilli, pepř, hřebíček nebo sušený česnek.

Citronová šťáva

Vytiskněte z čerstvého citronu šťávu a nasprejujte ji na místo invaze mravenců.

Sladké pasti

Do vysoké lahve (ideální je od kečupu) dejte sirupovou vodu nebo vodu s medem. To mravenci naláká dovnitř a utopí se ve vodě.

Napsat komentář