Jak udržet teplo pro papouška

Domácí zvířata nebo ptáci nám přinášejí radost. Papoušci – toto exotické ptactvo se často vyskytuje v našich domácnostech. Existuje mnoho druhů papoušků, ale všichni žijí v poměrně horkém klimatu. Chladné období – nejtěžší čas pro opeřence. Pokud nemáte topení, může to být velký problém, protože papoušek musí žít v teple. Aby nedošlo k prochladnutí kočky nebo psa, stačí je zabalit do deky, ale s papouškem to dělat nejde. Komfortní teplota pro papouška je 23-25 ° C. Oni obvykle snášejí dobře i teplotu 18-20 ° C, ale u nižších teplot je třeba zajistit topení. Co papoušek nesnáší, jsou náhlé změny teploty. Onemocní a zemřou.

Klasický způsob vytápění papouška

Nejjednodušší způsob, jak ohřívat domácího mazlíčka je s použitím lampy. Přímo na mřížku klece připevníme klasickou žárovku, podle zimy volíme 40-60Vt. V případě, že nemá papoušek dostatek přirozeného světla, použijte zářivkové trubice, které nahradí sluneční světlo. Reflektor žárovka je vhodná i pro vytápění. V ideálním případě, lze koupit ve zverimexu speciální lampu určenou k vytápění klece a dalších zvířat.

Kromě výběru žárovky, je důležité umístění. Světlo by mělo dopadat na většinu míst v prostoru klece. Teplota v blízkosti lampy se zvýší dostatečně rychle, proto v případě extrémního tepla, je nutné zajistit stinnou část.

Třetí metoda – horká voda. V případě, že světlo v domě není k dispozici, teplo papouškovi lze dodat pomocí plastových láhví naplněných horku vodou. Ty jsou umístěny na dně klece, nebo v její blízkosti. Teplo z lahví rychle uniká, a proto se doporučuje je zabalit vlhkým ručníkem. Pro ohřev obydlí papouška se používá i horká pára. Jednoduchý a velmi účinný způsob – vypouštět pomalu páru z hrnce s vařící vodou.

Speciální zařízení pro vytápění

Speciální zařízení pro vytápění lze také použít k vytvoření příjemného prostředí v klecích papoušků. Nejběžnějším řešením jak zahřát papouška – je si pořídit elektrický ohřívač. Nevýhodou jakéhokoliv ohřívače – suchý vzduch. Chcete-li docílit vlhkého vzduchu, postačí miska s vodou, pravidelně používat spreje nebo pověsit mokrý ručník v blízkosti topného tělesa či na papouškovou klec.

Ohřívač se nesmí dávat do velké blízkosti ke kleci. Pokud ho dáte příliš blízko, bude horký vzduch vysušovat kůži opeřence, může tak dostat úžeh nebo přijít o peří, musíte být opatrní i s radiátory.

Napsat komentář