Není dřevo jako dřevo aneb co můžete čekat od různých dezénů?

Rozhodli jste se pro dřevěnou podlahu, ale nevíte, po jakém dezénu sáhnout? Vzhledem k neuvěřitelně široké nabídce není na škodu věnovat trochu času a vybrat si takový, který ve vaší domácnosti vytvoří požadovanou atmosféru. Dřevěná podlaha vydrží desítky let, a dost možná i celý život – opravdu chcete žít s vědomím, že jste si mohli vybrat lépe?

Následující informace nám poskytli malíři a podlaháři z cechu EKOMPLEX.

Žlutavě béžové podlahy

Toužíte po podlaze, která navodí příjemnou atmosféru? Dřeviny jako dub, javor a buk působí útulně až optimisticky. Hodí se do tmavších místností, protože mají výjimečnou vlastnost – dosáhnete díky nim optického zateplení

mujdomek-cz_ekomplex_01
Dřevěná podlaha Barlinek Dub Rustic
mujdomek-cz_ekomplex_02
Dřevěná podlaha Barlinek Javor Select

Hnědé dezény

Hnědé podlahy jsou v posledních letech trendy. Hodí se do dobře prosvětlených místností a ladí s tmavým nábytkem v podobném odstínu, ale stejně tak i s kontrastními barvami. Jinými slovy, jde o univerzální řešení, které udělá parádu téměř v každém interiéru. Jedinou podmínkou je dostatek přirozeného světla – jedině tak podlaha vynikne.

mujdomek-cz_ekomplex_03
Dřevěná podlaha Barlinek Merbau Family
mujdomek-cz_ekomplex_04
Dřevěná podlaha Barlinek Jatobe Family

Červenohnědé oranžové dekory

K typickým zástupcům červenohnědých oranžových dekorů patří třešeň, hruška a švestka. Dobře si rozumí se žlutými tóny a vždy ve vás navodí hřejivý pocit.

mujdomek-cz_ekomplex_05
Dřevěná podlaha Barlinek Třešeň Family

Podlahy z tropických dřevin

Podlaháři České Budějovice doporučují exotické dřeviny z eukalyptu, meranti či akácie zákazníkům, kteří si libují v netradičním pojetí a vyžadují, aby podlaha oživila prostor. Malíři České Budějovice upozorňují, že k těmto dezénům není snadné najít vhodné doplňkové barvy. Zřejmě nejlepším řešením jsou stěny v jemně tónované bílé. Špatnou volbou nejsou ani pastelové odstíny.

mujdomek-cz_ekomplex_06
Dřevěná podlaha Barlinek Iroko Family

Moderní tóny – bílá, černá a šedá

V nabídce podlahových krytin nechybí ani poměrně netradiční barvy. Firma podlahy České Budějovice realizuje také pokládku elegantních šedých, luxusních černých a nadčasových bělených podlah.

Napsat komentář