Hledáte pronájem bez realitky? Víme, na co si dát pozor!

Stěhujete se do Prahy a hledáte vhodný byt? Pak se budete muset rozhodnout, jestli se do pátrání po novém bydlení pustíte na vlastní pěst, nebo s realitním makléřem za zády. Obojí má svá pro i proti, ale pokud nemáte peněz nazbyt, vyjde vás levněji první varianta.

I bez realitního makléře máte velkou šanci, že najdete byt, který stoprocentně odpovídá vašim představám. Dejte si však pozor na několik základních věcí – vyhnete se tak zbytečným nepříjemnostem a zklamání.

Prvním krokem by měla být prohlídka bytu a kontrola stavu vybavení. Vyhraďte si na to dostatek času a trvejte na tom, aby vám pronajímatel poskytl předávací protokol. Obsahem tohoto dokumentu je detailní soupis movitých věcí, a to včetně údajů o jejich stavu.

mujdomek-cz_rezidencetopolova_cz_01

Naprostým základem je transparentní podnájemní smlouva, ve které jsou přesně identifikovány obě smluvní strany, doba trvání a podmínky úhrady nájmu, upřesnění úhrady energií a způsob ukončení pronájmu.

Zajímejte se také o to, kdo je majitelem bytu. Pronajmout si byt od někoho v úpadku nebo se špatným renomé obvykle zavání nepříjemnými problémy.

Nezapomeňte, že záleží také na občanské vybavenosti lokality, ve které se byt nachází. Neméně podstatné jsou dopravní dostupnost a bezproblémové parkování. Jistě máte i vlastní individuální požadavky – například dostatek zelených ploch a relaxačních zón, přítomnost specifických služeb apod.

mujdomek-cz_rezidencetopolova_cz_02

Máte pocit, že je pronájem bytu bez realitky nad vaše síly? Pak by vás mohla zaujmout nabídka volných bytů v multifunkčním ubytovacím zařízení Rezidence Topolová na Praze 10. Najdete zde levné ubytování Praha v garsoniérách a bytech 1+1 s nízkou kaucí. Nemusíte platit několik nájmů předem a smlouvu uzavřete na 12 měsíců s možností prodloužení. Pro bližší informace navštivte www.rezidencetopolova.cz.

Napsat komentář