Opravy kanalizace svěřte profesionálům!

Ucpaná kanalizace rozhodně není ničím příjemným. Z provozu dokáže vyřadit nejenom jednotlivé domácnosti, ale i celé obce. Ty nejvážnější případy většinou vyžadují zásah odborníků. A my víme, kde je najdete!

Neodtéká vám voda z umyvadla v kuchyni či koupelně? Vrací se vám při splachování voda z toalety? Na vině zřejmě bude ucpaný odpad.

Problém kanalizačních systémů

Do kanalizačního systému nebývá vidět. Bez povšimnutí tak probíhá i jeho zanášení usazeninami různého druhu. A jednou se zanese do té míry, že se stane neprůchodným. Ještě před tím, než začnete být na poplach, vyzkoušejte naše osvědčené recepty.

Uvolnění odpadu svépomocí

S pomalu odtékající vodou z vany vám může pomoci gumový zvon pracující na principu podtlaku, který ucpané trubky v některých případech uvolní. Ucpěte přepadový otvor i odtok z vany, následně jej uvolněte, na odtokové místo přiložte zvon a začněte jím pumpovat. Nebude-li z odpadního otvoru unikat vzduch, měl by vzniklý podtlak trubky uvolnit.

Rozeberte sifon a vyčistěte jej!

Pokud k tomu nedojte, rozeberte sifon a vyčistěte jej. Nebo do něj přímo nalijte agresivní chemii. Velmi účinné jsou granule hydroxidu sodného, které v množství uvedeném na etiketě do odpadu nasypete, zalijete horkou vodou a necháte alespoň půl hodinu působit. Po jejím uplynutí odpad jen propláchnete studenou vodu, a mělo by být o problému. Není tomu tak? V tom případě už nezbývá nic jiného, než povolat specialisty s výkonnou technikou.

Obraťte se na specialisty

Profesionální opravy kanalizace najdete v portfoliu například českobudějovické společnosti IBOS a.s. Ta se specializuje především na bezvýkopové opravy kanalizace s minimálními požadavky na odstávku kanalizačního systému jako takového.

Haváriím lze předcházet

Při samotném čištění používá výkonné vysokotlaké čištění s moderními vysokotlakými přístroji fungujícími na principu dynamického proudu, který stokové sítě efektivně zbaví jak veškerých sedimentů, tak i cizích předmětů. Tomu však předchází pečlivé monitorování kanalizace s cílem detekovat příčinu problému a tu následně odstranit. Citlivé monitorovací přístroje však havarijním situacím pomáhají i předcházet. V tomto případě fungují jako účinná prevence.