Bez půjček už si mnozí z nás nedokážou svůj život vůbec představit. Ale ti, kdo nemají dostatečné zkušenosti, často chybují při výběru té pravé

Když už člověk nevychází se svými příjmy natolik, že se to nedá ani uskromněním se zvládnout, nezbývá než někde zažádat o půjčku. Avšak to je navzdory četnosti nejrůznějších nabídek nejednou pomalu nadlidský výkon. Zejména pokud takový žadatel není bonitní, to znamená má nedostatky, jež obvykle získání půjčky komplikují či přímo znemožňují.

Dokážete si možná představit, jak dopadne se svou žádostí o bankovní půjčku ten, kdo má jenom zanedbatelné příjmy, komu kazí jeho registry dlužníků nějaké ty nelichotivé záznamy, žalující poskytovateli, že dotyčný už někdy nezaplatil něco tak, jak měl, když má uchazeč dejme tomu exekutory na krku, splácí klidně i nejednu další půjčku a podobně. Ano, někdo takový tu nejednou neuspěje. A to ani kdyby doložil všechno, na co si jenom bankovní úředníci vzpomenou, ani kdyby si dejme tomu mohl přivést ručitele.

A proto lze těm, kdo nejsou v dokonalé finanční kondici, vřele doporučit, aby sázeli raději na americké hypotéky, jež jsou poskytovány nebankovní společností. Právě takové nebankovní hypotéky jsou totiž jako dělané i pro ty, kdo by u žádného jiného poskytovatele půjček neuspěli. Zde se dá totiž jednoduše za půjčené peníze do zástavy nemovitost a rázem si lze bez problémů půjčit až 70 % hodnoty takové zástavy, jež lze následně splácet jeden jediný rok stejně jako třeba i tři desetiletí.

U takové hypotéky uspěje každý, kdo není vysloveně ztraceným případem, každý, kdo dokáže po půjčení hradit aspoň ty nejnižší splátky, na nichž se je tu možné flexibilně dohodnout. A to si při tom můžete být jisti tím, že nejde rozhodně o žádný zjevně nevýhodný finanční produkt. Taková nebankovní hypotéka má naopak i nejedno další plus.

A proto jsou podobné hypotéky lidmi žádané, proto nebankovní sektor díky těmto prosperuje. A klienti? I ti si tu pochopitelně přijdou na své, i těm podobné hypotéky bez registru dobře poslouží. Kdykoliv z nějakého důvodu nechtěně dojdou peníze a není, kde jinde brát.