Okrasné kameny najdou uplatnění na zahradě i v interiérech domácnosti

Letní měsíce jsou ideálním obdobím k tomu, abyste se mohli věnovat zkrášlování vaší domácnosti. Právě v tomto čase totiž máte více volna nežli v jiných měsících v roce. K zútulnění domu a zahrady mohou výrazně přispět okrasné kameny. Možností jejich využití je celá řada.

Kámen na zahradě

Dekorativní kameny do prostředí zahrady bezesporu patří. V dnešní době jsou moderní třeba gabionové konstrukce, jež jsou vyplněné drobnými kamínky. Působí nejen efektně, ale zároveň plní i praktickou funkci, kdy zpevňují terén, který není rovinatý. Jejich instalací zabráníte případnému sesuvu půdy. Používají se i na veřejných prostranstvích, kde plní stejný účel.

Pokud jde o okrasu zahrady, skvěle do exteriéru zapadnou solitérní kameny. Dají se umístit k vodním zdrojům, ale i do odpočinkové zóny, své uplatnění najdou i v místech, kde dochází k předělu zahrady určené pro pěstování a její travnaté části. Venku se dají použít i speciální skleněné kameny, jež nasypete do dekorativních váz. Jde o příjemnou ozdobu venkovních teras a altánů.

Použití v interiérech

Zmíněné skleněné kameny jsou perfektním dekorativním prvkem i do místností vaší domácnosti. Ty pak díky nim nepůsobí stroze a chladně, naopak domácnosti vtisknete osobitý ráz.

Samostatnou kapitolou jsou kamenné obklady a schody. Oba druhy kamenných prvků mají tu výhodu, že dokážou splynout s dalším vybavením pokojů a chodeb, ale zároveň domácnosti dodají jedinečný ráz a obohacení.

Prodejce okrasných a užitkových kamenů

Okrasné kameny pořídíte u tuzemské společnosti Elka kámen, s.r.o. V její nabídce jsou však také stavební kameny, které lze použít například pro realizaci příjezdových cest a chodníků jako součástí vaší nemovitosti. Více informací naleznete na webu obchodskameny.cz.

Napsat komentář