Oblíbené druhy střešních krytin

Střecha hraje u každého rodinného domu velmi podstatnou roli. Čím kvalitněji je provedena, tím méně starostí s domácností vás čeká. Navíc přispěje k tomu, že z domu bude unikat minimum tepla, což poznáte na minimálních nákladech za vytápění. Jaké střešní krytiny jsou v dnešní době populární?

Klasické bobrovky jsou na ústupu

K tradičním variantám patří skládané krytiny typu bobrovek. Jedná se o keramické tašky, jež mají charakteristický oblouk. Hodí se pro střechy s větším sklonem. Nevýhodou může být jejich poměrně značná hmotnost, což je nutné brát v potaz vzhledem k celkové charakteristice stavby. Přesto na ně stále mnoho majitelů nemovitostí nedá dopustit.

Šablonové krytiny

Poměrně moderní řešení představují šablonové střešní desky. Jsou nejčastěji vyráběné z plastových materiálů a do značné míry imitují jiné krytiny, jako jsou šindele a pálené tašky.

Betonové tašky od značkových výrobců

V současnosti jsou asi nejoblíbenější betonové tašky. Příkladem budiž střešní krytiny Bramac, potažmo pak střešní krytiny Tondach. Vynikají mimořádnou odolností, takže jsou-li precizně vyrobené a vhodně upevněné, vydrží vám na domě klidně několik desítek let bez nutnosti zásadnějších oprav.

Střešní tašky Bramac, které se vyrábějí hlavně v Německu, ale také přímo v České republice, kromě odolnosti a dlouhé životnosti vynikají i zajímavým designem. Podobně jako další oblíbené produkty, tedy střešní tašky Tondach, se dají pořídit v několika barevných provedeních, díky čemuž je lze umně zkombinovat s celkovým vzhledem objektu, respektive s jeho fasádou a doplňky.

Střešní krytiny pro rodinné domy lze samozřejmě pořídit v mnoha dalších verzích. Klasiku představují třeba takzvané falcovky, což jsou ploché tašky, které se při pokládce lehce překrývají. Nikoliv tak moc jako v případě již zmíněných bobrovek. Jsou ideální spíše pro starší a rekonstruované objekty.