Trendy v oblasti kuchyní pro rok 2022

Každý rok přicházejí designéři s novinkami, jakým způsobem se dají vylepšit interiéry domácností. Platí to rovněž pro rok 2022 a prostor kuchyně, která má stále významné místo ve většině rodinných domů a bytů. Češi vaření milují, není proto s podivem, že lpí na tom, aby kuchyně byla příjemným místem, kde budou rádi trávit klidně celé hodiny denně.

Dominance přírodních prvků

V poslední době se do popředí dostávají přírodní materiály a prvky. Jestliže se v brzké době hodláte pustit do renovace kuchyně, pak do ní určitě zakomponujte dřevo, ale také kámen. Ten může vyniknout kupříkladu jako perfektní pracovní deska kuchyňské linky, jež bude působit nejen elegantně, ale zároveň zajistí maximální funkčnost. Dřevo se pak hodí pro poličky a přihrádky. Do kuchyně lze rovněž zabudovat dřevěné vestavěné skříně, ušetříte tím spoustu místa.

S nábytkem to nepřehánějte

Ideální je, pokud si necháte vytvořit nábytek na míru. I to lze považovat za trend nejen v letošním roce, ale i letech předchozích. Možná sice vyjde o něco dráž, zato se vám však odmění kompaktním vzhledem, místnost pak bude působit celistvě a uspořádaně.

Pokud jde o spotřebiče, hitem jsou hlavně vestavěné modely. Lépe se přizpůsobí tvaru a rozměrům místnosti. Velkou výhodou je fakt, že jejich části nikde netrčí do volného prostoru, takže o ně nemůžete zavadit a poranit se, což bývá častým problémem u běžných volně stojících spotřebičů.

Barvy

Dříve převažovaly spíše monotónní barevné varianty, kuchyně většinou působily fádně, až nudně. Trendem poslední doby jsou hravé, syté barvy a jejich různé kombinace. Jak lze poznat například z kuchyně fotogalerie, jíž disponuje známý výrobce kuchyní na míru JN Interier, zvolit se dá třeba kombinace červené s bílou. Zajímavě pak působí místnost, jež je zbarvena do růžové barvy, což je ostatně asi největší tahák těchto dní.