Na Jižní Moravu za luxusním jídlem a pamětihodnostmi

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet, abyste uspokojili touhy po poznání nových míst, památek i gastronomických zážitků? V tomto článku dostanete tip na lokalitu, kde najdete bistro, o jehož hamburgerech se vám nesnilo a budete se sem rádi vracet i několikrát do roka. Tato restaurace se nachází v jihomoravském městě, kterým protéká řeka Dyje, má přibližně 25 tisíc obyvatel a je významným železničním uzlem. Už víte? Pojďte se dozvědět více.

Břeclavské BIO hamburgery

Jste-li zarytí masožravci a milujete kvalitní hamburgery, Břeclav je místem, které byste měli rozhodně navštívit. Pokud zde žijete, nebo máte toto město za humny, tak jste ve výhodě, jelikož si pravidelně můžete dopřávat skvělé burgery od podniku Mezi Bulky. Tato restaurace se pyšní tím, že pro své pokrmy využívá výhradně maso z ekologického chovu, a to konkrétně z jedné rodinné farmy, která se nachází v srdci Bílých Karpat. Díky podmínkám, v jakých zvířata žijí a způsobu, jakým se farma o skot stará, může nést jejich maso označení BIO. Hovězí dobytek z ekologického chovu není během svého života stresován, pase se na rozlehlých loukách a jeho porážka probíhá rychle a humánně, což výrazně ovlivňuje kvalitu masa. Mimo to se můžete najíst s čistým svědomím, že nepodporujete průmyslové velkochovy, kde se se zvířaty zachází jako s věcmi, v důsledku čeho většinu svého života trpí.

Kam na procházku po jídle

Nejen kvůli lahodným hamburgerům byste ale měli navštívit Břeclav, bistro Mezi Bulky není jediným místním lákadlem. Nachází se zde mnoho zajímavých architektonických staveb, historické pamětihodnosti a krásná místa, která vybízejí k poobědní procházce. Po vydatném jídle se můžete vydat podél řeky Dyje, kudy vede cyklostezka, k židovskému hřbitovu. O kousek dál se nachází renesanční zámek z 16. století, a také příjemný park s názvem Kančí obora, kde se můžete zrelaxovat a nabrat síly na další cestu. Máte-li rádi církevní stavby, najdete v tomto městě mnoho kapliček a kostelů. Za zmínku stojí především moderní budova kostela sv. Václava, která se nachází na náměstí T. G. Masaryka.