Vrtané studny na klíč jako zdroj vody i pro tepelná čerpadla

Ze dvou druhů studní, kopaných a vrtaných, se dnes doporučují již v podstatě jen ty vrtané. Mají řadu výhod. Vybudování takové studny patří výhradně do rukou odborníků a můžete si nechat dokonce vyvrtat studnu na klíč.

Dobrý zdroj vody se hodí. Kvalitní voda a garantovaný přítok je z vrtaných studní

Stále existují místa či dokonce celé obce bez vodovodního řádu. Obec si může nechat vyvrtat vlastní studnu a vodu pak rozvést novým řádem, nebo si občané obce řeší zdroj vody individuálně. Staré kopané studny nemusí dodávat dostatečné množství vody. To se v mnoha místech projevovalo v předchozích suchých létech. A i když byl tento rok spíše opačný, pravděpodobnost, že se problémy s nedostatkem vody opět vrátí, je velká.

Vrtané studny nabízí kvalitativně výrazně lepší vodu než kopané. Voda z větší hloubky je mnohem více chráněná před kontaminací z venkovních zdrojů. Třeba z polí, ale též ze septiků, zahrad a jiných zdrojů znečištění. Díky vrtu tak dokážeme mít vody nejen dostatek, ale i vodu čistou a zdravotně nezávadnou.

TIP: Na vrtané studny se specializuje společnost Smart-Zahrady, s.r.o. Více informací najdete na webových stránkách https://www.studny-polna.cz/, kde vám rádi sdělí i cenu projektu vrtané studny a všechny náležitosti k povolení pro vrtání studny

Kdy se hodí vrtaná studna?

Dnes je vrtaná studna v podstatě standardem. Kdo však má kopanou, může si říkat, že je pro něj dostatečnou. Pokud ale začnete třeba s pěstitelskými experimenty na zahradě, rozhodnete se pro instalaci automatického zavlažování, nebo budete chtít kropit dokonce i trávník, potřebujete zdroj vody s garantovaným přítokem. To lze pouze u vrtaných studní.

Voda, kterou pijeme, je též důležitá z hlediska našeho zdraví. Především v rodinách s dětmi je nutné dbát, aby zdroj naší vody byl skutečně kvalitní. Vrtané studny jako vydatné zdroje kvalitní vody se vrtají zhruba do hloubky 30 až 40 metrů.

Plánujete vytápění tepelným čerpadlem? Dnes je to rozhodně dobrá volba. Ideálním čerpadlem je tepelné čerpadlo voda-voda. Tato čerpadla nabízí vysokou výstupní teplotu blížící se 70 °C. Garantují nízké náklady na vytápění i chlazení. Pro použití však potřebujete vhodný vrt do hloubky cca 100 až 150 metrů.

O společnosti Smart-Zahrady, s.r.o.

Firma Smart-Zahrady, s.r.o., známá i jako Studny Polná, se na vrtané zahrady specializuje již téměř 20 let. Zajišťuje je jako službu na klíč, včetně dodávek domácích vodáren a kompletní čerpací techniky. Tu dodává od české společnosti PUMPA. Firma rovněž zajistí veškerá potřebná povolení související s vrtáním studny. Společnost se specializuje především na Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj a Vysočinu, ale studny vrtá i v dalších koutech České republiky.