Magnetický stojan na nože, držák ušetří místo i čas

Co je magnetický stojan na nože či držák? Šikovná pomůcka, doplněk bytu a třeba i dílny. Skládá se z dřevěné nebo plastové konstrukce a silných magnetů. Můžete si jej připevnit například na stěnu nad kuchyňskou linkou nebo na jiné vhodné místo. Podívejte se, které typy magnetických stojanů na nože, lišt a držáků jsou v nabídce.

Magnetický stojan na nože, zvaný také magnetický držák nožů či lišta na nože, udrží 4 až 8 nožů nebo například nůžek. Záleží na provedení stojanu a velikosti nožů.

Plastové magnetické stojany, držáky na nože

Plastová verze magnetické lišty pro nože má délku 36 centimetrů a vejde se na ni 7–8 nožů, podle velikosti. Bílý magnetický stojan, držák na nože, obsahuje silné feritové magnety, ke kterým můžete nože přicvaknout. Magnetický držák nožů ale udrží i nůžky, otvíráky a další drobné náčiní. Na menší nářadí se dá použít také v dílně.

Černý plastový magnetický držák na nože je stejný jako bílý, liší se jen barvou. Obě verze v sadě obsahují i upevňovací materiál.

Dřevěný magnetický držák na nože z dubu či ořešáku

Existuje také ručně vyráběný magnetický stojan na nože UNIMAG, držák nožů z dubového nebo ořešákového dřeva, původem z českých lesů. Délka dřevěných držáků nožů je 39 cm a vejde se na ně 4 až 6 nožů či nůžek nebo jiného náčiní.

Výhodou dřevěné magnetické lišty na nože je, že neodymové magnety, které obsahují, jsou ukryté uvnitř. Magnety tak s noži nepřicházejí vůbec do styku, čímž zabráníte jejich otupování. Ale to příliš nehrozí ani u plastových držáků nožů, pokud je používáte správně.

Pár výhod magnetického stojanu na nože

Proč si vlastně magnetický držák nožů pořídit?

  • Ušetříte místo na pracovní lince nebo v zásuvce,
  • nože se o sebe netupí,
  • máte pracovní náčiní na očích, hned po ruce,
  • magnetická lišta se dá využít i v dílně na různé menší nářadí a pomůcky,
  • můžete si z magnetického držáku vytvořit organizér sponek, dobíjecích a propojovacích USB kabelů,
  • pokud vedle sebe přimontujete více magnetických lišt na nože, úložný prostor si ještě rozšíříte.

Už používáte magnetický stojan na nože, držák nožů? Jak vám vyhovuje?