Louis Poulsen: severský design k vašim službám

Skandinávský design je příslibem sám o sobě a značka Louis Poulsen je zárukou maximální originality a precizního provedení dekorativních svítidel. Pojďme se blíže seznámit s originálním pohledem na osvětlení!

Osvětlení na míru vašeho interiéru

Pravdou je, že severské národy se světlem pracovat prostě umí, nejspíš je to dáno nedostatkem denního světla, se kterým se valnou část roku musí obyvatelé severských zemí potýkat.

Dánský výrobce světel Louis Poulsen začal ovlivňovat podobu designových svítidel už v roce 1874. Od té doby doznal skandinávský design spousty proměn, ale značka Louis Poulsen je po celou dobu zárukou kvality a inovativního přístupu k dekorativním i užitkovým svítidlům. Veškerá svítidla vznikající v této designérské dílně naprosto respektují požadavky na funkčnost a dobré světelné vlastnosti.

Moderní svítidla Louis Poulsen nabízí řešení pro všechny prostory, tedy nejen pro soukromé rezidence, ale také pro veřejné budovy, v nichž je kladen důraz na užitnou funkci i reprezentativní vzhled. Úzká spolupráce s designéry, architekty a dalšími umělci, kteří jsou oslovováni při návrhu každé nové produktové řady, přináší nové podněty.

Fantazii se meze nekladou

Charakteristické jsou jedinečné koncepty, které jsou dále rozvíjeny v překvapující tvary otevírající cestu fantazii a představivosti. Tradičním materiálům se dostává netradičních podob. Prim hraje měď, ale nechybí ani sklo a hliník, které svítidlům propůjčují vskutku moderní, mírně industriální vzhled. Pro severský design je typické také minimalistické pojetí, které ovšem střídají hravé prvky, netradiční barevné kombinace a geometrické tvary.

Světlo v centru pozornosti

Samotné světlo v případě mnohých designových svítidel ustupuje do pozadí. Při pohledu na dekorativní svítidla Louis Poulsen je patrné, že v centru zájmu zde zůstává právě světlo. Sloučí se zde užitná funkce i jedinečný design, nic se nemusí podřizovat, panuje zde dokonalý soulad mezi všemi komponenty. Zdánlivé nesoulady dané různorodostí použitého materiálu jsou smazány promyšlenou koncepcí. Jednoduchý design sjednocuje dekorativní svítidla Louis Poulsen napříč téměř všemi kolekcemi a umožňuje jejich vskutku rozmanité použití. Tento renomovaný ateliér se nebojí ani barev, které ve spojení s jednoduchým designem ještě více vyniknou. Výrazné barvy mají v rámci svítidel své místo a byla by škoda držet se při zemi, když současný design nabízí tolik možností.

Dekorativní svítidla Louis Poulsen splňují vysoké nároky co do vzhledu i funkčnosti, což samozřejmě platí bez výjimky pro vnitřní i venkovní svítidla. Pusťte do svého domova tato originální svítidla, která rozzáří každý kout!

Napsat komentář