Plastové dózy naleznou uplatnění v každé domácnosti i na cestách

Nezáleží, zda jste pořádkumilovná hospodyňka v domácnosti, kuchařka ve školní jídelně či motorista, jenž je více na cestách než doma. Užitečnými pomocníky, kteří se u vás nikdy neztratí, jsou praktické plastové dózy s víčkem i bez, do nichž se dají uložit trvanlivé potraviny i jídlo určené k okamžité spotřebě, jakož i další nádoby z plastu a plechu.

Snímek obrazovky 2017-06-03 v 6.29.44

Plastové dózy do kuchyně doma a na chalupě

V každé kuchyni, ať už je to doma, na chalupě, anebo u profesionálů, najdeme spoustu plastových nádob, do nichž se sype mouka, cukr, sůl, případně luštěniny a další suroviny. Uzavírání dóz brání vniknutí nežádoucího hmyzu a myší na chalupě, stejně tak působí preventivně proti vlivu vlhkosti. Uskladněné jídlo nezplesniví, neshnije, ani jej nesežerou nezvaní hlodavci.

Dózy pro domácí kutily i na ukrytí dětských tajemství

Užití plastových dóz má však mnohé použití i v jiných částech domácnosti. Domácí kutilové si do nich schovávají šroubky, matičky a další užitečné drobné předměty, které by se bez řádného uschování v nádobách rozkutálely, pomíchaly, případně by zrezly. Plastové dózy lze přehledně vyrovnat na police či regály a s popsanými víčky pak má každý tatínek i dědeček přehled o svých pokladech. Plastové dózy využijí i děti, můžou v nich ukrývat tajné poklady, cukrovinky a vzácné písemnosti.

Praktické kanystry pro motoristy

Stejně jako dózy jsou i další užitečné předměty, jako kbelík s víkem, kanystr 20l, ocelový sud a plechový sud, často využívány jak v domácím prostředí, tak v pracovním provozu. Neexistuje snad garáž, kde by se nenašel alespoň jeden kanystr na pohonné hmoty, plastový kanystr na vodu nebo kbelík. Ostatně kanystry by měl mít každý motorista připraveny i v zavazadlovém prostoru v autě pro případ zásobení se benzinem či naftou, jakož i vodou.

Plechové kbelíky a plastové sudy na zahrádku

Plechové kbelíky, sudy a konve nalézají své praktické uplatnění mezi zahrádkáři, chalupáři, stejně jako u uklízecího personálu. Plech je odolnějším materiálem než plast, co se týče působení povětrnostních vlivů a teplot. Ovšem plastové hmoty vynikají svou malou hmotností, snadnou údržbou a jednoduchým skladováním. Záleží na vás, k jakým činnostem se odhodláte a jakého užitečného pomocníka si vyberete.

Napsat komentář