K čemu jsou dobré závitové kalibry

Běžný kutil pro své činnosti nejčastěji využívá konkrétní nářadí a pro měření posuvná měřidla, skládací či vysouvací metry, ovšem někdy se hodí i kalibry. Ačkoliv jsou závitové kalibry, trny a kroužky častěji používány profesionálními řemeslníky, i v domácí dílně či autodílně si některé z produktů naleznou potřebné uplatnění.

Rozdíly mezi závitovými trny a kroužky

Podívejme se podrobněji na konkrétní prostředky pro kalibrace. Závitové kalibry – trny pomáhají kontrolovat vnitřní závity. Dělí se na dobré a zmetkové. Dobrý závitový trn slouží pro kontrolu virtuálního středního průměru a dolního mezního rozměru velkého průměru. Pro zjištění, zda střední průměr nepřesahuje největší rozměr, se používá zmetkový závitový trn. Oproti trnům závitové kalibry – kroužky měří vnější závity. Virtuální střední průměr měří dobré závitové kroužky. Zmetkový závitový kroužek slouží ke kontrole skutečného rozměru středního průměru, který nesmí být menší než jeho nejmenší předepsaný rozměr. Ke zjištění krajních rozměrů středního nového závitového kroužku se užívá porovnávací závitový trn.

Přímý prodej kalibrů, měrek a měřidel

Ještě jste se do vnějších a vnitřních závitů nezamotali? Pokud se chcete dozvědět víc o konkrétních nástrojích určených pro přesnou kalibraci, nahlédněte na stránky specializované firmy kalibry.cz. V e-shopu si můžete objednat potřebné zboží z ucelené nabídky, jež pojímá široké spektrum kontrolních kalibrů, měrek a měřidel určených pro domácí a profesionální využití. Všechny produkty jsou skladem, což znamená rychlou a přímou expedici zákazníkům bez navýšení ceny. Nabízené kalibry se hodí pro všechny typy závitů – trny pro vnitřní závity a kroužky pro vnější závity. Prodávají se rovněž válečkové kalibry, nastavovací kroužky a třmenové kalibry.

Napsat komentář