Konferenční stolek musí být nejen trendy, ale i praktický 

Stůl je velmi důležitou součástí každého domova, konferenční stolek pak neodmyslitelně patří k pohodové zábavě či odpočinku. Usednout v obýváku a nemít ho po ruce si málokdo umíme ještě představit. 

V nabídce dnes najdete obrovské množství konferenčních stolků v různých tvarech, rozměrech i designech, aby ten váš co nejlépe ladil právě s vaším domovem. 

Správná velikost, tvar  

Konferenční stolek patří do obytné místnosti, nejčastěji před pohodlný gauč. Je nízký, aby nepřekážel ve výhledu a slouží k odkládání všeho, co potřebujeme mít zrovna po ruce. Jeho velikost by se měla odvíjet od velikosti místnosti a také pohovky, před kterou přijde. 

Stolek by měl být stejně vysoký jako místo, kde sedíte, na délku by měl mít 40–70 % délky pohovky. Samozřejmě záleží i na tom, jakou máte pohovku, zda je rovná či do L nebo U. 

Praktický za každých okolností 

Konferenční stolek je centrem i ozdobou obýváku, zároveň ho poměrně dost využíváme. Může mít i odkládací poličku pod deskou, zásuvku na věci, které chcete mít po ruce nebo úložný prostor v podstavci. 

Do menších prostor lze využít sadu stolků, které mají různé velikosti a lze je složit dohromady tak, aby nezabraly příliš místa, když je nepotřebujeme. Další variantou mohou být stolky, které lze polohovat, zvedat nebo vyklápět. Snadno tak konferenční stolek přetvoříte na jídelní nebo pracovní stůl. 

Masiv je nej 

Konferenční stolky mohou být vyrobeny ze všeho možného. Používá se sklo, které je sice nadčasové, elegantní a hodí se téměř kamkoliv, je však třeba ho neustále udržovat, jelikož se snadno a rychle znečistí. Mezi dalšími použitými materiály najdete dřevo i dřevotřísku, tvrzený plast, a dokonce i beton.  

Stálicí je masiv. Je nejoblíbenějším materiálem a nabízí mnoho variant, ze kterých si jistě vyberete. Představa těžkého, robustního kusu nábytku, už je dnes minulostí. Konferenční stolky z masivu umí působit vzdušně a lehce, ačkoli ve skutečnosti jsou pevnou oporou pro vaše odložené věci nebo nohy unavené po práci. 

Konferenční stolek z masivu má dlouhou životnost, zvlášť pokud o něj pečujete. Nebude mu dobře ve vlhku, ani v horku, příliš slunečního svitu mu také nesvědčí. Přípravek určený na dřevo vám ho naopak pomůže udržet klidně i pro další generaci. 

Kombinacím se meze nekladou 

Industriální konferenční stolky z masivu bývají doplněné pevnou kovovou konstrukcí, ale najdete i jiné kombinace podle vlastního vkusu. U kovových částí si dejte pozor na to, jakou má povrchovou úpravu. 

Lesk může být oslnivý, snadno se však vytratí a může působit lacině, proto je lepší volit matné provedení, které nemusíte stále leštit. 

Konferenčním stolkem z masivu např. od rodinného stolářství – Majstrstych rozhodně nesáhnete vedle. Najdete mezi nimi klasické kulaté, oválné nebo hranaté, atypické či vícedílné. Rozhodně však naleznete takový, aby harmonicky doplnil váš obytný prostor.