3 tipy na možnosti využití textilních pásek v domácnosti

Při mnoha domácích činnostech je zapotřebí využívat nejrůznější fixní pomůcky. V řadě případů se uplatní lepicí pásky. Těch je na trhu k dostání takřka nepřeberné množství. Jednu z variant představují textilní modely. Jaké jsou možnosti jejich využití?

1. Lepení

Zatímco klasické papírové lepicí pásky jsou určené spíše pro jednorázové využití, tedy například během malování apod., textilní páska se díky svým vlastnostem hodí k trvalejšímu použití. Dají se s ní lepit drobné dřevěné či plastové prvky, omezení se však prakticky nekladou. Velkou předností je jejich dlouhá životnost. Navíc se dají pořídit ve velké škále barevných variant a rozměrů.

2. Opravy

Textilní varianty pásek se velmi dobře hodí k drobným opravám. Vybrané modely jsou vhodné k opravě a připevnění kabelů a drátů. Velmi zajímavé řešení v tomto směru představuje především gaffa páska. Ta je oblíbená u zvukařů, kteří ji využívají během zařizování zvukové techniky během koncertů a dalších kulturních akcí.

3. Značení

Kvalitní textilní lepicí páska se dá ve vhodném grafickém provedení využít rovněž k označování určitých míst. V domácnosti sice nenajde tak značné uplatnění, přesto se dá aplikovat kupříkladu na schody jako určitý bezpečnostní prvek. Nikdy pak nezapomenete na drobný schůdek, o který jste doposud zakopávali.

Výhody textilních lepicích pásek

Kromě zmíněné dlouhé životnosti na textilní lepicí pásce oceníte fakt, že k jejímu nanesení není zapotřebí žádných prostředků vyjma nůžek, respektive nože. Ani po odstranění kvalitní gaffa páska nezanechává žádné stopy po lepidle. V neposlední řadě se drtivá většina textilních pásek vyrábí ve voděodolném provedení, což dále zvyšuje možnosti jejich využití. A samozřejmě je nutné zdůraznit jejich mnohem vyšší odolnost vůči protrhnutí a setření.