Koncové měrky – praktické pomůcky, bez nichž se neobejde strojírenství a další odvětví výroby

Mnoho přístrojů a dalších komponent, které využíváte doma a setkáváte se s nimi v zaměstnání i v běžném životě, funguje pouze tehdy, jsou-li vyrobené s naprostou precizností a přesností. K tomu, aby tyto produkty či třeba stavební prvky neměly žádné odchylky, se používají nejrůznější měřidla a kalibry. Zejména ve strojírenském průmyslu, ale i v dalších odvětvích, jsou nezbytnými pomůckami především takzvané koncové měrky.

K čemu se koncové měrky používají?

Špičkové koncové měrky jsou schopné pomoci k odhalení byť jen minimálních odchylek, a to až v řádech tisícin milimetru. Slouží hlavně jako měřidlo, které zjišťuje přesnost délek, návaznost jednotlivých materiálů a jejich jednotnost.

Prodejce koncových měrek a kalibrů všech druhů

Koncová měrka je do jisté míry specifickým zbožím, proto je nutné se pro její nákup obracet na specializované firmy. Jednou z nich je společnost Michovský TOOLS, která své produkty prezentuje prostřednictvím webových stránek meridla.cz, kde je možné provádět také samotné objednávky. Společnost vyrábí a prodává nejen koncové měrky, ale také kalibry pro všechny typy závitů. Disponuje například kalibry NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalšími, které jsou jinak na trhu obtížně dostupné.

Druhy koncových měrek

Koncové měrky se dají pořídit v několika variantách. Například koncová měrka s označením 2 je vhodná pro běžné měření ve strojírenském průmyslu. Oproti tomu koncové měrky s označením K jsou speciálně vytvořené ke kalibraci laboratorních zařízení. Pakliže si nejste jisti tím, jaký typ koncových měrek pro vaše potřeby bude vhodný, je možné si zakoupit kompletní sady, případně vám jistě odborníci ze zmíněné společnosti s výběrem rádi poradí a naleznou pro vás to pravé řešení.