Posuvné dveře vám usnadní život

Popularita posuvných dveří roste a stojí za tím především dva hlavní důvody. Za prvé jsou esteticky zdařilé a odpovídají současným minimalistickým trendům. Za druhé výtečně šetří místo, což se v době, kdy je bydlení skutečně drahé, významnou výhodou.

Bojujete s každým kouskem prostoru? Pak se vzdejte klasických dveří. Pokud místo nich vsadíte na posuvné dveře, nemusíte nechávat volný prostor na jejich otevírání.

Jedinečné řešení na toaletu a do malých místností

Křídla dveří zabírají místo, zatímco posuvné dveře do bytu nikoliv. Díky tomu se hodí třeba do malých místností, jako jsou toalety a koupelny. Nemusíte přemýšlet, jestli byste se uvnitř koupelny hnuli, nebo zda je možné vybrat dveře s otevíráním ven.

Kromě toho jsou posuvné varianty velmi tiché. Už vás nebude trápit žádné práskání dveřmi, nezavře je ani průvan. Mívají měkký dotah, bývají bezpečné, koneckonců děti si nemohou skřípnout prsty do pantů, když tam panty nejsou.

Posuvné dveře na stěnu či do pouzdra

V praxi existují dva hlavní typy posuvných dveří. Ty první jsou zavěšené na stěně. Výhodou je, že k tomuto typu nepotřebujete podnikat žádné náročné stavební úpravy, dveře se prostě zavěsí na stěnu a odsouvá se pohybem ruky po kolejnicích podél stěny. To je fajn, avšak přímo ke stěně není možné přistavit žádný nábytek. Musíte nechat pár centimetrů mezeru – pořád ale ušetříte spoustu prostoru ve srovnání s klasickými křídlovými dveřmi.

Sofistikovanější jsou posuvné stěny zasouvající se do pouzdra. Ty se zasouvají opravdu do zdi, nicméně k tomuto je nutné pouzdro do zdi zabudovat, což je stavebně náročnější úprava. Toto řešení se tedy aplikuje zejména u novostaveb, když je už od začátku jasné, že budou mít majitelé zájem o dveře posuvné.

Řešení se dá najít opravdu do každé domácnosti. Poraďte se například s firmou Orsabac, jež se na posuvné dveře a stěny specializuje.